ცაგერის საკონსულტაციო ცენტრი
2026 წლის 19 მარტს, იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი ლეჩხუმის სოფლებს ესტუმრა.
ქუთაისის იურიდიული დახმარების ბიუროს კოსნულტანტი მაია ხვადაგიანი და ცაგერისა და ლენტეხის საკონსულტაციო ცენტრების კოსნულტანტი ნინო ურთმელიძე, სოფლებში  -ალპანასა და ორხვში შეხვდნენ ადგილობრივ მცხოვრებლებს და მიაწოდეს ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ. შეხვედრის ბოლოს კი გასწიეს ინდივიდუალური კონსულტაციები.
მობილური საკონულტაციო ცენტრის გამოყენებით, ინფდივიდუალური სამართლებრივ კონსულტაციები ასევე გაეწიათ ცაგერის უნიციპალიტეტის სოფლების -  ტვიშის და ლაჯანას მცხოვრებლებს.
მოსახლეობისათვის საინტერესო საკითხები ეხებოდა მიწის სისტემურ რეგისტრაციას, მემკვიდრეობის მიღების წესს, სესხის ხელშეკრულებებს, სააღსრულებო წარმოებას და ა.შ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო კამპანია მიმდინარეობს გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერით.

Tsageri consultation center
On March 19, 2026, the Legal Aid Service (LAS)  Mobile Consultation Center visited the villages of Leckhumi.
Consultant of the Kutaisi Legal Aid Bureau Maia Khvadagiani and consultant of the Tsageri and Lentekhi Consultation Centers Nino Urtmelidze met with local residents in the villages of Alpana and Orkhvi and provided information about the LAS services. At the end of the meeting, individual consultations were provided.
Via  the mobile consultation center  individual legal consultations were also provided to residents of the villages of Tvishi and Lajana of the Tsageri municipality.
Issues of interest to the participants concerned the systematic registration of land, the procedure for receiving inheritance, loan agreements, enforcement proceedings, etc.
The campaign is being supported by the United Nations Development Program and the German government.