ადვოკატ ირმა ინასარიძის დახმარებით, ძარცვაში ბრალდებული არასრულწლოვანი გამართლდა
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, ირმა ინასარიძის, ძალისხმევით, თაღლითობისთვის ნასამართლები არასრულწლოვანი – გ.მ., რომელსაც ძარცვაში ედებოდა ბრალი, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა.
წარდგენილი ბრალდების მიხედვით, გ.მ., მართლსაწინააღმდეგო მისაკუთრების მიზნით, აშკარად დაეუფლა რ.ა.–ს მობილურ ტელეფონს, რითაც დაზარალებულს მნიშვნელოვანი ზიანი მიაყენა. გ.მ.–ის დაცვა არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებაში სპეციალიზებულ ადვოკატს, ირმა ინასარიძეს, დაევალა.
საქმის სასამართლოში განხილვის ეტაპზე, ადვოკატმა ირმა ინასარიძემ ყურადღება გაამახვილა იმ გარემოებაზე, რომ საქმეში, მისი დაცვის ქვეშ მყოფის მიმართ, გამამტყუნებელი განაჩენის გამოსატანად, უტყუარ მტკიცებულებათა ერთობლიობა არ მოიპოვებოდა. გ.მ.–ის წინააღმდეგ არსებობდა ერთადერთი პირდაპირი მტკიცებულება, კერძოდ, დაზარალებულის ჩვენება, რაც გ.მ.–ის ბრალეულობის დასადგენად საკმარისი არ იყო. ამასთან, ადვოკატი ყურადღებას ამახვილებდა იმაზეც, რომ, დანაშაულებრივი ქმედებისათვის ძარცვის კვალიფიციის მისანიჭებლად, აუცილებელი იყო, ნივთის დაუფლება მომხდარიყო მესაკუთრისთვის და გარეშე პირებისთვის ხილულად (თვალნათლივ), რისი დადასტურებაც, სასამართლოში მტკიცებულებათა გამოკვლევისას, ვერ მოხდა.
ზემოაღნიშნულის გათვალისწინებით, ადვოკატმა ირმა ინასარიძემ თავისი დაცვის ქვეშ მყოფის გამართლება მოითხოვა.
საბოლოოდ, თბილისის საქალაქო სასამართლომ გაიზიარა იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატის პოზიცია და არასრულწლოვანი ბრალდებულის მიმართ გამამართლებელი განაჩენი დაადგინა.

With Assistance of Irma Inasaridze, Minor Accused of Robbery Was Acquitted
With effort of the LAS Tbilisi Bureau lawyer Irma Inasaridze, a minor G.M. who had a previous conviction for committing fraud and was accused of robbery, was fully acquitted by the court.
According to the presented charge, G.M. with the aim of illegal possession, misappropriated a mobile phone of R.A. and caused a substantial damage to the victim. Irma Inasaridze – a lawyer with specialization in juvenile justice was assigned to defend G.M.
At the court trial stage, the lawyer Irma Inasaridze made focus on the circumstance that there was not a set of reliable evidences in the case to render a verdict of not guilty. There was only one direct evidence against G.M. Namely, it was a testimony of the victim, which was not enough to prove the blame of G.M. Moreover, the lawyer paid attention to the fact that in order to qualify a crime as a robbery it was necessary that an object had been misappropriated in a secret manner. This was not proved in the court while examining the evidences.
Taking into consideration the above-mentioned, the lawyer Irma Inasaridze demanded acquittal for her defendant.
Finally, Tbilisi City Court shared the position of the LAS lawyer and rendered a verdict of acquittal for the accused.