თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატს მევლუდ ჯანჯღავას 2018 წლის თებერვალში სავალდებულო წესით დაევალა არასრულწლოვანი ბრალდებულის ლ. –ბ–ს დაცვა.
საბრალდებო დასკვნის მიხედვით, სამართლადამცველებმა ლ.ბ. დააკავეს მეტრო “ვარკეთილის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე იმ დორს, როცა მას ხელში დანა ეჭირა. ბრალი წარუდგინეს საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 2381–ე მუხლის 1 ნაწილით (ცივი იარაღის ტარება). აღსანიშნავია, რომ წარსულში ჩადენილი ქურდობის გამო ლ.ბ–ს ჰქონდა შინაპატიმრობა მისჯილი, თუმცა ხელმეორედ დაკავების დროს მას სასჯელი სრულად ჰქონდა მოხდილი.
საზოგადოებრივმა ადვოკატმა მევლუდ ჯანჯღავამ სასამართლოს წარუდგინა მტკიცებულებები, რომლის მიხედვითაც არასრულწლოვნის დაკავება განხორციელდა უკანონოდ და მითხოვა მისთვის ბრალეულობის მოხსნა.
სასამართლომ გაიზიარა დაცვის მხარის პოზიცია და არასრულწლოვანი ლ. ბ. უდანაშაულოდ ცნო საქართველოს სსკ–ის 2381–ე მუხლის 1 ნაწილით გათვალისწინებული დანაშაულის ჩადენაში.

Minor Accused of Carrying Cold Steel Was Fully Acquitted
In February 2018, the LAS Tbilisi Legal Aid Bureau lawyer – Mevlud Janjghava was assigned to protect the minor accused L.B. on the basis of the compulsory defense.
According to the prosecution, the policemen arrested L.B. at nearby territory of the metro station “Varketili”. He was carrying a knife. He was accused on the basis of the first part of article 2381 of the Criminal Code of Georgia. Because of the previously committed robbery, L.B. was under the home arrest, but upon the second detention he had already served his punishment.
The public lawyer – Mevlud Janjghava submitted evidences to the court indicating that the minor’s arrest was unlawful and demanded to remove guilt from him.
The court shared the position of the defense party and found the minor L.B.  not guilty. The minor remained the right to demand compensation of damage.