სპეციალიზებულ საქმეთა ბიურო
5 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის მოადგილე ლევან გვენეტაძე და სპეციალიზებულ საქმეთა თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატები - თათია მაისურაძე, ოთარ ბუცხრიკიძე და ანა კახოშვილი შეხვდნენ თბილისის 52-ე საჯარო სკოლის მოსწავლეებს.
ადვოკატებმა მოზარდებს გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, ესაუბრნენ ბავშვთა უფლებებზე, ბულინგის, დისკრიმინაციის და ტოლერანტობის სამართლებრივ საკითხებზე.
შეხვედრა აქტიური კითხვა-პასუხის რეჟიმში მიმდინარეობდა. მოსწავლეებმა მიიღეს ამომწურავი პასუხები მათთვის საინტერესო კითხვებზე.

On May 5, Deputy Director of the Legal Aid Service (LAS) Levan Gvenetadze and attorneys of the Special Cases Bureau - Tatia Maisuradze, Otar Butskhrikidze and Ana Kakhoshvili met with students of Tbilisi Public School No. 52. The lawyers introduced the teenagers to the LAS services. The discussion developed around children's rights, legal issues of bullying, discrimination and tolerance.
The meeting was held in an active question-and-answer mode. The students received comprehensive answers to their questions.