გორის იურიდიული დახმარების ბიურო
2024 წლის 4 ივნისს, კასპის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაფილაში ჩატარებულ შეხვედრაში, რომელიც ორგანიზებული იყო შერიგებისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ, მონაწილეობდა გორის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტი  ნინო მასურაშვილი.
ყარაფილა კონფლისქტისპირა ზონის მიმდებარე სოფელია და იქ მცხოვრებთა სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლება განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
ნინო მასურაშვილმა ადგილობრივ მოსახლეობას მიაწოდა ინფორმაცია როგორც იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ, ასევე, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის თემებზე, "დამცავ" და "შემაკავებელ "ორდენებზე, დანაშაულის პრევენციაზე და იურიდიული დახმარების სამსახურის როლზე, რომელიც უფასოდ ახორციელებს ძალადობის მსხვერპლთა დაცვას -მათიი სოციალური სტატუსის, გადახდისუნარიანობის მიუხედავად.

On June 4, 2024, in the village of Karafila, Kaspi Municipality, Nino Masurashvili, a consultant from the Gori Legal Aid Bureau, participated in a meeting, organized by the Office of the State Minister for Reconciliation and Civil Integration. Karafila is a village adjacent to the conflict zone and therefore, raising the legal awareness of its residents is particularly important as one of the Legal Aid Service (LAS) priorities.
Nino Masurashvili talked to the local population about the LAS ongoing services, as well as on the topics of women abuse and domestic violence, "protective" and "restraining" orders, crime prevention, and the role of the LAS operations, providing free protection to victims of violence - regardless of their social status and solvency.