2024 წლის 18 აპრილს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია და სხვა წარმომადგენლები აბაშის მუნიციპალიტეტის სოფელ სუჯუნას მოსახლეობას შეხვდნენ.
დავით სიმონიამ დამსწრე საზოგადოებას სამსახურის სერვისები გააცნო. ასევე, წარადგინა იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი, რომელიც გერმანიის მთავრობისა და გაეროს განვითარების პროგრამის ხელშეწყობით, პროექტის „კანონის უზენაესობისა და მართლმსაჯულებაზე ხელმისაწვდომობის გაუმჯობესება ყველასთვის" ფარგლებში შეიქმნა.
ამავე დღეს, სუჯუნაში, ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს იურისტებმა გამართეს შეხვედრა დევნილ და კონფლიქტის შედეგად დაზარალებულ ქალებთან, რომლესაც მიეწოდათ ინფორმაცია კონფლიქტთან დაკავშირებული სექსუალური ძალადობისა და გენდერული ნიშნით ძალადობის შესახებ; საკუთრებისა და მეწარმეობის სამართლებრივ საკითხებზე, "დამცავ" და "შემაკავებელ" ორდენებზე, იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისებზე.
ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტებმა სალომე ჯანჯღავამ და მაია რობაქიძე-ძიძავამ მობილური საკონსულტაციო ცენტრის დახმარებით ინდინივიდუალური კონსულტაციები გაუწია დაინტერესებულ პირებს.

Poti Legal Aid Bureau
On April 18, 2024, the Director of the Legal Aid Service, David Simonia, together with  other representatives,  met the residents of Sujuna  village, Abasha Municipality.
David Simonia  gave  the audience  an overview of the LAS  ongoing services.
Additionally, D.Simonia  introduced  the LAS Mobile Consulting  Center, which was established  with the support of the German Government and the United Nations Development Program(UNDP), as  part  of the "Improving the Rule of Law and  Access to Justice for All" Project.
The Mobile Consulting   Center   is a special van equipped with appropriate tools, to allow for the provision of individual legal  counseling, and drafting of legal documents, as needed.
Salome Janjghava and Maya Robakidze –Dzidzava,  consultants of Poti Legal Aid Bureau, provided individual consultations to the interested persons with the help of the Mobile Consulting  Center.