2015 წლის იანვრიდან, იურიდიული დახმარების სამსახურის რეგიონულ ბიუროებში გრძელდება ვიდეო-ტრენინგები, რომლებიც, განგრძობადი იურიდიული განათლების ფარგლებში, საზოგადოებრივი ადვოკატებისა და კერძო სექტორში მოღვაწე იურისტებისთვის ტარდება. სწავლება ამერიკის იურისტთა ასოციაციის (ABA) ონლაინ სასწავლო პლატფორმის (OLP) გამოყენებით მიმდინარეობს.
13 თებერვალს, მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროში, გაიმართა მორიგი ვიდეო-ტრენინგი, რომელიც კრიმილალისტიკისა და მკვლელობის გამოძიების საკითხებს მიეძღვნა. საკითხის შესახებ ცოდნის დადგენის მიზენით, სწავლების დაწყებამდე და დასრულების შემდეგ ადვოკატებმა ტესტირება გაიარეს. ტრენინგზე დასწრებით, მონაწილე იურისტებმა სავალდებულო განგრძობადი იურიდიული განათლებისათვის აუცილებელი კრედიტები მოიპოვეს.
OLP არის ინოვაციური სასწავლო მოდელი, რომელიც მოიცავს ამერიკის იურისტთა ასოციაციის (ABA) ვიდეო ტრენინგებს, დამხმარე სასწავლო მასალებს, სახელმძღვანელოებს და შესაბამის კანონმდებლობას. პლატფორმა უზრუნველყოფს ადვოკატთა ასოციაციის სისხლის სამართლისა და საერთო სპეციალიზაციის ადვოკატების კვალიფიკაციის ამაღლებას და მიღებული ცოდნის დონის შემოწმებას.
ABA–სთან პარტნიორობის ფარგლებში, იურიდიული დახმარების სამსახური, თავისი რეგიონული ინფრასტრუქტურის მეშვეობით, ხელს უწყობს ონლაინ სასწავლო პლატფორმის გამოყენებას როგორც სამსახურში დასაქმებული საზოგადოებრივი ადვოკატების, ისე კერძო პრაქტიკის მქონე იურისტების მიერ.
იურიდიული დახმარების სამსახურის რეგიონულ ბიუროებში პირველი რამდენიმე ვიდეო-ტრენინგი 2014 წლის ივლისში ჩატარდა. წელს ეს პროცესი უფრო მასშტაბურ ხასიათს შეიძენს. წლის ბოლომდე თბილისში, მცხეთაში, თელავში, რუსთავში, გორში, ახალციხეში, ქუთაისში, ზუგდიდსა და ბათუმში 50-ზე მეტი ვიდეო-ტრენინგი ჩატარდება.

Video Trainings Are Held for Public and Private Attorneys
From January, 2015, video trainings are held for public and private sector attorneys in the LAS regional bureaus, in the framework of continuing legal education. The trainings are held using the online learning platform (OLP) of the American Bar Association (ABA).
On February 13, at the LAS Legal Aid Bureau, the video training was held on criminal law and investigation of a murder. The attorneys underwent a test before and after the training in order to establish the level of their knowledge. By attending the training, the participant attorneys gained the credits necessary for compulsory continuing legal education.
OLP is an innovative learning model, which entails the ABA video trainings, supplementary learning materials, manuals and relevant legislation. The platform ensures raise of the qualification and verification of the gained knowledge of the GBA attorneys with criminal and general specialization.
In the framework of partnership with ABA, Legal Aid Service supports use of online learning platform by public and private sector attorneys through its regional infrastructure.
The first several video-trainings were held in the LAS regional bureaus in July, 2014. This process will take larger scale this year. More than 50 video training are to be held in Tbilisi, Mtskheta, Telavi, Rustavi, Gori, Akhaltsikhe, Kutaisi, Zugdidi and Batumi till the end of the year.