ჩხოროწყუს საკონსულტაციო ცენტრი
13 მაისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ჩხორიცხყუსა და წალენჯიხის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტი ნინო ხარჩილავა შეხვდა  ქალაქ ჯვარის N4 საჯარო სკოლის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს.
ნიო ხარჩილავამ მოზარდებს მიაწოდა ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების, ბავშვთა უფლებების, ბულინგის, ტოლერანტობა/თანასწორუფლებიანობის, დისკრიმინაციის საკითხებზე, ხოლო მასწავლებლებს კი გაესაუბრა ქალთა უფლებები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის სამართლკებრივ საკითხებზეც.
შეხვედრა მოზარდების აქტიური ჩართულობით გამოირჩეოდა. მასწავლებლებმა ყველა კითხვაზე ამომწურავი პასუხები მიიღეს.

On May 13, Nino Kharchilava, a consultant from the Tsalenjikha and Chkhorotsku Consulting Centers of the Legal Aid Service (LAS), met with students and teachers of Public School No. 4 in the town of Jvari.
Nino Kharchilava provided the teenagers with information on the LAS services, children's rights, bullying, tolerance/equality, and discrimination, and spoke to the teachers about women's rights, as well as legal issues of violence against women and domestic violence.
The meeting was distinguished by the active involvement of the teenagers. The teachers received comprehensive answers to all their questions.