ჩხოროწყუს საკონსულტაციო ცენტრი
11 დეკემბერს, წალენჯიხისა და ჩხოროწყუს საკონსულატაციო ცენტრების კონსულტანტმა  ნინო ხარჩილავამ გამართა შეხვედრები ვახტანგ ფირცხალავას სახელობის ქალაქ ჩხოროწყუს #2 საჯარო სკოლის  მოსწავლეებთან  და ჩხოროწყუს მუნიციპალიტეტის მერიის ქალ თანამშრომლებთან.
სკოლაში გამართული შეხვედრის თემები იყო არასრულწლოვანთა უფლებები, ბულინგი, ტოლერანტობა, თანასწორუფლებიანობა, იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები. მოსწავლეები აქტიურად ჩაერთნენ როლურ თამაშებში.
ჩხოროწყუს მერიაში გამართულ შეხვედრაზე კი ნინო ხარჩილავამ  მერიის წარმომადგენლებს მიაწოდა ინფორმაცია როგორც იურიდიული ს სამსახურის სერვისების შესახებ, ასევე ესაუბრა ქალთა უფლებებზე, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის, დისკრიმინაციის აღმოფხვრის საკითხებზე.
შეხვედრები ჩატარდა სამთავრობო ვალებულებებისა და ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ მიმართული გლობალური საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში.

Chkhorotsku Consultation Center
On December 11, Nino Kharchilava, a consultant from  Tsalenjikha and Chkhorotsku Consulting Centers,  held meetings with students of Vakhtang Pirtskhelava Public School #2 in Chkhorotsku, and female employees of the Chkhorotsku Municipality City Hall.
The meeting centered around  the rights of minors, bullying, tolerance, equality, and the Legal Aid Service offers. The students actively participated in role-playing games.
At the meeting held in the Chkhorotsku City Hall, Nino Kharchilava provided information to the representatives of the City Hall about the Legal Aid Service offers, and  also  spoke about women's rights,  the issues of eliminating  women abuse,  domestic violence, and discrimination.
The meetings were held as part of the  global information campaign and  government responsibilities  on  abuse  against women and domestic violence.