დღეს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა, მელიტონ ბენიძემ, და კონსორციუმი სამართლებრივი დახმარება საქართველოს (LAG) თავმჯდომარემ, დიმიტრი ზვიადაძემ, თანამშრომლობის მემორადუმი გააფორმეს.
ორი ორგანიზაცია აპირებს კოორდინირებულ მუშაობას იძულებით გადაადგილებულ პირთა უფლებების დაცვის სფეროში. თანამშრომლობა ითვალისწინებს დევნილთა შესახებ ინფორმაციის გაცვლას, ბენეფიციარების ერთმანეთთან გადამისამართებას (რეფერირებას), აგრეთვე – ორი ორგანიზაციის თანამშრომელთა კვალიფიკაციის ამაღლებას.
სამართლებრივი დახმარების კონსორციუმი (LAG) ზუგდიდში, ქუთაისში, თბილისსა და ახმეტაში მოქმედ 4 არასამთავრობო ორგანიზაციას აერთიანებს. აღნიშნული არასამთავრობო ორგანიზაციები და შესაბამის რეგიონებში მოქმედი იურიდიული დახმარების ბიუროები ითანამშრომლებენ დევნილთათვის უფრო სრულყოფილი სამართლებრივი დახმარების მიწოდების მიზნით.

Today, the director of Legal Aid Service, Meliton Benidze and the chairman of Legal Aid Georgia, Dimitri Zviadadze signed a memorandum of cooperation.
The two organizations are going to work in coordination to protect rights of internally displaced persons. The cooperation envisages exchange of information on IDPs, referral of beneficiaries, as well as raising qualification of employees of the organizations.
Legal Aid Georgia unites 4 NGOs of Zugdidi, Kutaisi, Tbilisi and Akhmeta. These organizations and the LAS bureaus of the relevant regions will work together with the aim to offer better legal aid service to IDPs.