მიმდინარე წლის 24-26 სექტემბერს სსიპ „იურიდიული დახმარების სამსახური“ „ადამიანის უფლებათა უმაღლესი კომისრის წარმომადგენლობა საქართველოს (OHCHR)” და „ევროკავშირი საქართველოსთვის“ მხარდაჭერით ახორციელებს ბენჩ-ბარს თემაზე „წამების აკრძალვა“. მისი მიზანია გამოიკვეთოს აქტუალური საკითხები წამებასთან მიმართებით.
ბენჩ-ბარი მსგავსი ფორმატით იურიდიული დახმარების სამსახურის ორგანიზებით იმართება პირველად. ბენჩ-ბარი გახლავთ სამუშაო ფორმატის შეხვედრა, რომლის მიზანია უწყებებს შორის კომუნიკაციის გაღრმავება და სხვადასხვა პრობლემურ საკითხებზე საერთო პოზიციის ჩამოყალიბება.
პროექტში მონაწილეობას იღებს სახელმწიფოს სხვადასხვა უწყებები - საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, საქართველოს იუსტიციის სამინისტრო, საქართველოს პროკურატურა, სპეციალური პენიტენციური სამსახური, სახელმწიფო ინსპექტორის სამსახური, სახალხო დამცველის აპარატი და სასამართლო.
სსიპ „იურიდიული დახმარების სამსახური“ მადლობას უხდის ყველა მონაწილე მხარეს აქტიური ჩართულობისა და თანადგომისთვის.

An extended bench meeting was held in Kachreti
On September 24-26,  this year, LEPL Legal Aid Service, with the support of the Office of the High Commissioner for Human Rights (OHCHR) and the European Union for Georgia, is holding a bench- bar on the  "Prohibition of Torture" topic. The goal of the  bench- bar  is to highlight urgent  issues related to torture. In this kind of format the bench-bar is organized by the Legal Aid Service for the first time.
ench Bar is a working format meeting between different agencies and it aims at enhancing  communication between agencies and establishing a common position on various problematic issues.
Various state agencies are involved  in the project - the Ministry of Internal Affairs of Georgia, the Ministry of Justice of Georgia, the Prosecutor's Office of Georgia, the Special Penitentiary Service, the State Inspector's Office, the Public Defender's Office and the Court.