24 სექტემბერს, სენაკში, (წერეთლის ქუჩა N1) იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა.შესაბამისად სენაკის მუნიციპალიტეტის მცხოვრებლებისათვის უფრო ხელმისაწვდომი გახდა უფასო სამართლებრივი დახმარება.
საკონსულტაციო ცენტრში შესაძლებელია იურიდიული კონსულტაციის მიღება ნებისმიერი პირისთვის ისეთ საკითხზე როგორიცაა: მიწის რეგისტრაცია, მემკვიდრეობა, საბანკო სესხები, სამეზობლო და საოჯახო დავები, ჯარიმები და ა.შ.
ცენტრის გახსნის საზეიმო ცერემონიის შემდეგ, ქალებზე, მშვიდობასა და უსაფრთხოებაზე გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუციების განხორციელების 2018-2020 წლების საქართელოს ეროვნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი რაჟდენ კუპრაშვილი სენაკის მოსახლეობას შეხვდა და გააცნო რეზოლუციით გათვალისწინებული საკითხები.
წარმოდგენილი იყო პრეზენტაცია საკუთრების უფლებებისა და სხვა საკითხების შესახებ, რომელიც სპეციალურად დევნილი და კონფლიქტით დაზარალებულ ქალებისა და გოგონებისთვის შეიქმნა.
იურიდიული დახმარების სამსახური უფასო სამართლებრივი დახმარების გამწევი, პარლამენტის წინაშე ანგარიშვალდებული სახელმწიფო ორგანიზაციაა. იურიდიული კონსულტაცია ხელმისაწვდომია ყველა პირისთვის ნებისმიერ საკითხთან დაკავშირებით, ხოლო გადახდისუუნარო პირებისათვის ხორციელდება სამართლებრივი დოკუმენტების შედგენა და საადვოკატო მომსახურების გაწევასა სამართლოსა და ადმინისტრაციულ ორგანოებში.
დღეის მდგომარეობით, ქვეყნის მასშტაბით იურიდიული დახმარების სამსახურის 13 ბიურო და 23 საკონსულტაციო ცენტრი მოქმედებს. სენაკის საკონსულტაციო ცენტრი რიგით 24-ეა.

The 24th Consulting Center of the Legal Aid Service has been opened in Senaki
On September 24, the Legal Aid Consulting Center was opened in Senaki (Tsereteli Str. N1). Accordingly, free legal aid has become more accessible to the residents of Senaki Municipality. In the consulting center there is available receiving free legal advice to any person on the issues such as land registration, inheritance, bank loans, neighborhood and family disputes, penalties and etc.
After the festive opening ceremony, within the framework of the UN Security Council resolutions on women, peace and security of the National Action Plan of Georgia 2018-2020, Razhden Kuprashvili, the director of Legal Aid Service met the population of Senaki and informed them the issues, provided by the resolution. The presentation was about the property registration, which was made especially for the IDPs, the women and girls affected by the conflict.
The Legal Aid Service is a free legal aid state organization, accountable to the parliament of Georgia. Legal advice is available to any person on any legal issue, and for the insolvent people, drafting the legal documentation and advocacy services are provided in the court and in the administrative bodies.
Nowadays, there are 13 legal aid bureaus and 23 consulting centers across the country. Senaki Consulting Center is the 24-th in a row