ყვარლის რაიონის სოფლებში საინფორმაციო შეხვედრები გაიმართა
იურიდიული დახმარების სამსახურის კახეთის–თელავის ბიუროს ადვოკატებმა დღეს საინფორმაციო შეხვედრები გამართეს ყვარლის მუნიციპალიტეტის სოფლებში – ჩანტლისყურსა და თივში.
საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ადგილობრივ მოსახლეობას, მათ შორის, ეთნიკური უმცირესობის წარმომადგენლებს, უფასო იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხზე კონსულტაციები გაუწიეს. მოქალაქეებს ძირითადად აინტერესებდათ სარგებლობაში არსებული უძრავი ქონების რეგისტრაციის საკითხი, ასევე –პირის „მხარდაჭერის მიმღებად“ ცნობის პროცედურა.
იურიდიული დახმარების სამსახურის რეგიონული ბიუროები და საკონსულტაციო ცენტრები მსგავს შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

Today the LAS Kakheti-Telavi Bureau lawyers held information meetings in Kvareli Municipality villages – Chantliskhuri and Tivi.
The public lawyer informed local population and members of ethnic minority about criteria necessary to receive free legal aid and rendered consultations on various legal issues. The citizens were mainly interested in registration procedure of real estate they own, as well as recognition as beneficiary of support.
The LAS regional bureaus and consultation centers organize similar meetings from time to time with the aim to raise legal awareness of the society.