სამოქალო და ადმინისტრაციულ სამართალში ტრენინგების ციკლი გრძელდება
იუსტიციის სასწავლო ცენტრში გრძელდება ტრენინგების ციკლი, რომელიც სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ სამართლის საკითხებს ეძღვნება. 27-28 მარტს, იურიდიული დახმარების სამსახურის იურისტები ესწრებიან მეორე ტრენინგს, რომელიც პირველი ინსტანციის სასამართლოში ადმინისტრაციული საქმეების განხილვას ეხება.
სწავლება გერმანიის საერთაშორისო თანამშრომლობის საზოგადოება GIZ-ის მხარდაჭერით მიმდინარეობს. ტრენინგს იურიდიული დახმარების ბიუროების უფროსები, ასევე ადვოკატები და კონსულტანტები ესწრებიან.
დაგეგმილია სულ 4 ტრენინგის ჩატარება - „სამოქალაქო საქმეთა განხილვა პირველი ინსტანციის სასამართლოში“, ,„ადმინისტრაციულ საქმეთა განხილვა პირველი ინსტანციის სასამართლოში“, „ზოგადი ადმინისტრაციული სამართალი“ და „საოჯახო და მემკვიდრეობითი სამართალი“.
სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის საკითხებზე ტრენინგები გასული წლიდან ტარდება. შარშან სწავლება გაეროს განვითარების პროგრამის მხარდაჭერით განხორციელდა.

Cycle of Trainings on Civil and Administrative Law
Cycle  of trainings on civil and administrative law are still held at Training Center of Justice. On March 27-28, lawyers of Legal Aid Service attend the second training dedicated to examination of cases in the court of first instance.
The training is carried out with support of the German Society for International Cooperation – GIZ. The heads of the LAS bureaus, as well as lawyers and consultants attend the training.
Four trainings are to be held on 4 topics – Examination of Civil Cases in the Court of First Instance, Examination of Administrative Cases in the Court of First Instance, General Administrative Law and Family and Inheritance Law.
The trainings on issues of civil and administrative law have been held since last year. The trainings of the past year were carried out with support of UNDP.