17 მარტს იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს სისხლის სამართლის კლინიკის სტუდენტებს კლიენტთან ინტერვიუს ჩატარების უნარ-ჩვევებში ტრენინგი ჩაუტარდათ.
ტრენინგის მიმდინარეობისას სტუდენტებს მიეწოდათ ინფორმაცია კლიენტთან პირველი შეხვედრის მნიშვნელობის, რთული კლიენტის ტიპის, კლიენტსა და ადვოკატს შორის ნდობის მოპოვებისა და კლიენტისგან ინფორმაციის მიღების საშუალებებზე.
ტრენინგი ინტერაქტიულ რეჟიმში ჩატარდა და, დასასრულს, მონაწილეებმა, როლური სავარჯიშოების შესრულების გზით, რთულ კლიენტთან ინტერვიუს პრაქტიკული სავარჯიშო შეასრულეს.
ქუთაისის ბიუროში ა.წერეთლის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის 10 სტუდენტმა 4-თვიანი სტაჟირების პროგრამა 10 მარტს დაიწყო. 2008 წლიდან დღემდე იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროში სტაჟირება 70-მდე სტუდენტმა გაიარა.

On March 17, the LAS Kutaisi Bureau interns of the law clinic attended training on skills of interview with a client.
During the training, students were informed about the importance of the first meeting with a client, about the types of a client, means of obtaining trust between a client and an attorney and means for getting information from a client.
The training was held in an interactive manner. At the end of the meeting, the participants carried out a practical task of interviewing a complicated client.
12 students of Akaki Tsereteli State University of Kutaisi started a 4-month internship at the LAS Kutaisi bureau on March 10. Since 2008 till now, up to 70 students underwent internship at Kutaisi legal aid bureau.