საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის შესახებ IDFI–ის ყოვეწლიური ანგარიშის მიხედვით, იურიდიული დახმარების სამსახური, ბოლო ექვსი წლის მანძილზე, უკვე მეოთხედ დასახელდა ერთ–ერთ ყველაზე ანგარიშვალდებულ და გამჭვირვალე საჯარო დაწესებულებად. IDFI–ის მორიგი ანგარიშის პრეზენტაცია დღეს გაიმართა და მას სახელმწიფო, საერთაშორისო და არასამთავრობო ორგანიზაციების, ასევე მედიის წარმომადგენლები დაესწრნენ.
2016 წელს IDFI-ის მიერ განხორციელებული მონიტორინგის შედეგებით, იურიდიული დახმარების სამსახური მოხვდა იმ საჯარო უწყებებს შორის, რომლებმაც საჯარო ინფორმაციის 100%-იანი ხელმისაწვდომობა უზრუველყვეს. გამჭვირვალობის მაღალი ხარისხის უზრუნველყოფისათვის, IDFI-ის დირექტორმა, გიორგი კლდიაშვილმა, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორს, მელიტონ ბენიძეს დღეს სპეციალური ჯილდო გადასცა.
IDFI საქართველოში საჯარო ინფორმაციის ხელმისაწვდომობის და საჯარო უწყებების ანგარიშვალდებულების რეგულარულ და მასშტაბურ მონიტორინგს 2010 წლიდან, ფონდ ,,ღია საზოგადოება - საქრთველოს’’ მხარდაჭერით ახორციელებს.

Legal Aid Service Was Nominated for the Fourth Time as One of the Most Transparent Public Organization
According to IDFI annual report on accessibility of public information, Legal Aid Service was nominated as one of the most transparent and accountable public organization during the last 6 years. The presentation of the next IDFI report in turn was held today and the representatives of the state, international and non-governmental organizations attended it.
As a result of the monitoring carried out by IDFI in 2016, Legal Aid Service was among the state agencies which provided 100% of accessibility of public information. For ensuring high quality of transparency, the director of IDFI, Giorgi Kldiashvili granted an award to the director of Legal Aid Service, Meliton Benidze.
IDFI carries out regular and comprehensive monitoring of accessibility of public information and accountability of public agencies in Georgia since 2010, with support of the fund Open Society – Georgia.