ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში საქმე არასრულწლოვანთა დაცვის მხარის მოგებით დასრულდა.
ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ნათია ქვარცხავა ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში იცავდა ოთხი არასრულწლოვანი დედმამიშვილის ინტერესებს. ბავშვები ცხოვრობენ დედასთან, მამა კი  ძალადობის ბრალდებით 2022 წელს იქნა დაკავებული და საპატიმროში ს..
2024-08-27
ადვოკატის პოზიციის  გათვალისწინებით და ბენეფიციარის სასარგებლოდ დასრულდა  ბავშვების განცალკევების საქმე მცხეთის რაიონულ სასამართლოში
სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს მცხეთა-მთიანეთის რეგიონული ცენტრის სოციალურმა მუშაკმა მცხეთის რაიონულ სასამართლოს მიმართა  სამი არასრუწლოვანი ბავშვის დედისაგან განცალკევების თაობაზე და მცი..
2024-08-06
პაატა მანველიშვილის მოგებული საქმე
ახალციხის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი პაატა მანველიშვილი იცავდა ბრალდებულ გ.ჩ.-ს ინტერესებს. სისხლის სამართლის საქმე მიმდინარეობდა სისხლის სამართლის კოდექსის 373-ე მუხლით.  საქმის მასალების გაცნობის და ბრალდებულთან არაერთი კონსულტაცი..
2024-07-19
ლალი ეუაშვილის მიერ მოგებული საქმე თბილისის სასამართლოში
სპეციალიზებულ საქმეთა ბიუროს ადვოკატ ლალი ეუაშვილის ძალისხმევით შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვის უსახლკარო ოჯახს საცხოვრებელი ფართით დაკმაყოფილების შანსი გაუჩნდა. იძულებით გადაადგილებულ ე.ბ-ს სამი შვილი ჰყავს, აქედან ერთი - შშმ პირია. ოჯახი ი..
2024-06-12
ზვიად ქობალავამ ზუგდიდში საქმე მოიგო
იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის - ზვიად ქობალავას ძალისხმევით, ზუგდიდის რაიონულმა სასამართლომ უდანაშაულოდ ცნო ბენეფიციარი დ. ა., რომელსაც ბრალი საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მესამე ..
თეა ყაულაშვილის მოგებული საქმე
სპეციალიზებულ საქმეთა ბიუროს ადვოკატმა თეა ყაულაშვილმა საქმე მოიგო მისი დაცვის ქვეშ მყოფის - ს.ს.-ს სასარგებლოდ. საქმე ეხებოდა “სიტყვისა და გამოხატვის თავისუფლების შესახებ“ საქართველოს კანონიდან გამომდინარე დავას, რომელიც თბილისის საქა..
2024-05-21
ოზურგეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს წარმატებული საქმე.
სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის ოზურგეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი იამზე მემარნიშვილი სასამართლოს განჩინების საფუძველზე  ჩაერთო ლანჩხუთში მცხოვრები ლ.ც.-ს საქმეში. არასრულწლოვანი ბავშვების მამა პოლიციამ საკუთარ საცხოვრებელი სახლ..
2024-04-11
ნინო კობურის დახმარებით მხარდამჭერის მიმღება პირმა სასამართლოში დავა მოიგო
წარმატებით დასრულდა საქმე თბილისის საქალაქო სასამართლოში. სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის იურიდიური დახმარების ბიუროს დახმარებისთვის მომართა მხარდამჭერის მიმღებმა პირმა ლ.გ.-მ, რომელიც მრავალსულიანი ოჯახის წევრი ქალია და მას თავისი კ..
2024-03-20
მცხეთის ბიუროს მორიგი წარმატებული საქმე
მცხეთის რაიონულმა სასამართლომ სრულად გაიზიარა იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის ნათია ბერძენიშვილის არგუმენტები და არ დააკმაყოფილა სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარები..
2024-03-06
მცხეთის რაიონულ სასამართლოში არასრულწლოვანების საქმე წარმატებით დასრულდა.
სასამართლოში არასრულწლოვნების ინტერესებს  სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ნათია ბერძენიშვილი იცავდა. სასამართლომ დააკმაყოფილა არასრულწლოვანების სარჩელი და მათ დედას ჩამოართვა მშობლის უფლებები და ..

The case of separation of children was resolved in the Mtskheta District Court in favour of the beneficiary, taking into account the position of the attorney
The social worker of the Mtskheta-Mtianeti Regional Center of the Agency for State Care and Assistance for the Victims of Human Trafficking appealed to the Mtskheta District Court regarding the separation of three minors from their mother and extensi..
2024-08-06
The succesful case n Akhaltsikhe Bureau
Akhaltsikhe Legal Aid Bureau attorney Paata Manvelishvili represented the accused G.C. in the court. Article 373 of the Criminal Code was applied to the criminal case. After familiarising with the case materials and holding multiple meetings with ..
2024-07-19
Lali Euashvili won a case in Tbilisi city court
Due to the efforts of the attorney of the Bureau of Specialized Affairs, Lali Euashvili, the homeless family of a disabled child had a chance to secure housing.  Internally displaced E.B. has three children, one of them is a disabled person. ..
2024-06-12
Zviad Kobalava won a case in Zugdidi
With the efforts of Zviad Kobalava, the attorney  of the LAS Zugdidi Legal Aid Bureau, the Zugdidi District Court found the beneficiary,  D. A.  not guilty, of the charges brought against him under Article 180 of the Criminal Cod..
The attorney  of the Bureau of Specialized Affairs, Tea Kaulashvili, won the case
The attorney  of the Bureau of Specialized Affairs, Tea Kaulashvili, won the lawsuit  in favor  S.S., whom  she represented.    The issue concerned the disagreement over the Georgia Law "On Freedom of Speech and ..
2024-05-21
The successful case of Ozurgeti Legal aid bureau
Based on the court's decision,  Iamze Memarnishvili, attorney  of the Ozurgeti Legal Aid Bureau of the LEPL Legal Aid Service, got involved in the case of L.Ts., a resident of Lanchkhuti.   The father of the minors  was arr..
2024-04-11
The case of a woman - a victim of domestic violence- was successfully resolved at Zugdidi District Court.
The case of a woman - a victim of domestic violence- was successfully resolved at Zugdidi District Court. In the aforementioned case, Attorney Natia Kvartskhava of the Zugdidi Legal Aid Bureau of the Legal Aid Service, represented and defended the..
2024-02-05
The jury unanimously passed another acquittal
The head of the Tbilisi Legal Aid Bureau, Sulkhan Komakhidze, and the lawyer of the same Bureau Goga Bogveradze,  succeeded in the jury trial at the Tbilisi City Court. They convinced all the twelve jurors in the innocence of B. K., the accused,..
2022-06-29
The Syrian family had the chance to seek asylum
In March 2019 the citizens of Syria have applied to the Tbilisi Legal Aid Bureau for legal assistance. The beneficiaries said they lived in Aleppo, Syria, where they had a grocery store. Members of the terrorist group "ICC" blew up th..