მცხეთის ბიუროს მოგებული საქმე
მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის ქეთევან თალაკვაძის ძალისხმევით, პირი სისხლის სამართლებრივი პასუხისმგებლობისგან სრულად გათავისუფლდა.
სასამართლოს განჩინებით, ადვოკატი ქეთევან თალაკვაძე, სისხლის სამართლის კოდექსის 238 -ე პრიმა  მუხლით, სისხლის სამართლის კოდექსის 260-ე მუხლის მე-3 ნაწილით და სისხლის სამართლის კოდექსის 273-ე მუხლებით ბრალდებული გ.გ-ს საქმეში მაშინ ჩაერთო, როცა ბრალდებულის მიმართ საპროცესო შეთანხმება უნდა გაფორმებულიყო.  გ.გ.-ს გირაოს სახით 5000 ლარი ჰქონდა შეტანილი. საპროცესო შეთანხმების გაფომების შედეგად, მას  5 წლიანი პირობითი მსჯავრი დაედებოდა და ხანგრძლივად შეეზღუდებოდა მთელი რიგი უფლებები.
დაცვის მხარის შუამდგომლობით მოხდა საქმეთა გაერთიანება. ადვოკატი დაეყრდნო 2021 წლის 5 მარტიდან ამოქმედებულ კანონს - ,,ნარკოტიკული  საშუალებების, ფსიქოტროპული ნივთიერებების, პრეკურსორების და ნარკოლოგიური დახმარების შესახებ", ცვლილებების შეტანის  თაობაზე, რომლის თანახმადაც, შეიცვალა ნარკოტიკულ საშუალებათა და ფსიქოტროპულ ნივთიერებათა ოდენობები, მიმართა   თბილისის სააპელაციოს სასამართლოს  შუამდგომლობით და გამამტყუნებელი განაჩენის ნაცვლად, დადგა გამამართლებელი განაჩენი.  შესაბამისად, ბრალდების მხარეს აღარ ჰქონდა გ.გ.-ს მიმართ ბრალდების ნაწილში სისხლისსამართლებრივი დევნის საფუძველი.
ადვოკატმა ქეთევან თალაკვაძის მიერ წარდგენილი მტკიცებულებების საფუძველზე , ბრალდების მხარემ უარი თქვა ბრალდების ნაწილზე, ხოლო ნაწილი ბრალდების შემსუბუქდა და ,,ამნისტიის კანონების ,, საფუძველზე  - გ.გ. სრულად  გათავისუფლდა სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობისგან.

A person was fully released from criminal liability thanks to the efforts of Ketevan Talakvadze, an attorney at the Mtskheta Legal Aid Bureau.
According to the court ruling, attorney Ketevan Talakvadze, under Article 238, Part 3 of the Criminal Code, Article 260, Part 3 of the Criminal Code, and Article 273 of the Criminal Code, became involved in the case of G.G. , the accused, when a plea agreement was to be signed against the accused.
G.G. had deposited 5,000 GEL as bail. As a result of the plea agreement, he would have been sentenced to a 5-year suspended sentence and a number of his rights would have been restricted for a long time.
The defence requested that the cases be merged. The attorney relied on the amendments to the Law "On Narcotic Drugs, Psychotropic Substances, Precursors and Narcotic Aid", which came into effect on March 5, 2021, according to which the quantities of narcotic drugs and psychotropic substances were changed; K.Talakvadze appealed to the Tbilisi Court of Appeal, and instead of a guilty verdict, an acquittal was rendered. Accordingly, the prosecution no longer had grounds to prosecute G.G. under the charges.
Based on the evidence presented by attorney Ketevan Talakvadze, the prosecution dropped part of the charges, while part of the allegations were mitigated; and, based on the "amnesty laws", G.G. was fully released from criminal liability.