ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა თანამედროვე მსოფლიოსთვის გამოწვევად რჩება, კოვიდ-პანდემიის მიუხედავად. ძალადობაზე რეაგირება, მსხვერპლის დახმარება და პრევენცია საზოგადოების თითოეული წევრის პასუხისმგებლობაა. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია იურიდიული დახმარების სამსახურის როლი, ვინიდან ორგანიზაცია უფასო სამართლებრივ დახმარებას, მათ შორის, საადვოკატო წარმომადგენლობას, უწევს ძალადობის მსხვერპლებს - მათი გადახდისუნარიანობის მიუხედავად.
იურიდიული დახმარების სამსახური, კანონით განსაზღვრუილი მანდატის ფარგლებში, მთელი წლის განმავლობაში, აქტიურად ვახორციელებთ საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ასამაღლებელ კამპანიას ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე. პერიოდულად, საზოგადოებრივი ადვოკატები და კონსულტნანტები გადიან სპეციალურ გადამზადებას აღნიშნული მიმართულებით, რათა ჩვენ მიერ გაწეული სამართლებრივი მომსახურება იყოს მაღალკვალიფიციური და არანაირი საფრთხე არ შეექმნას ადამიანის უფლებების დაცვას.
ჩვენ მზად ვართ კვლავ, თუნდაც პანდემიის პირობებში, ყველა დაინტერესებულ პირს გავუწიოთ დახმარება კანონით გათვალისწინებული მოთხოვნების შესაბამისად.
მიგვაჩნია, რომ ცივილიზებული საზოგადოება უნდა გაერთიანდეს ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის აღმოსაფხვრელად. ადამიანის უფლებადამცველ ორგანიზაციებს სწორედ ერთობლივი, თანმიმდევრული მოქმედებებით შეგვიძლია შევამციროთ ან სულაც აღმოვფხვრათ ძალადობის შემთხვევები.
დაინტერესებულ პირებს შეუძლიათ დარეკონ იურიდიული დახმარების სამსახურის ცხელ ხაზზე, 1485 ამ 292 00 55, მოგვწერონ ვებგვერდსა და სოციალურ ქსელში, ან მიაკითხონ თბილისსა და რეგიონებში არსებულ, იურიდიული დახმარების სამსახურის ოფისებს, რომელთა მისამართები ასევე სამსახურის ვებგვერდსა www.legalaid.ge და ფეისბუკ-გვერდზეა განთავსებული https://www.facebook.com/legalaid.ge.
იურიდიული დახმარების სამსახური მზადაა სათანადო რეაგირებისთვის ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხზე ნებისმიერ მომართვასთან დაკავშირებით.

Statement by Rajden Kuprashvili, Director of the Legal Aid Service, regarding the Global Campaign Against Women and Domestic Violence (November 25-December 10) :)
Violence against women as well as  domestic violence remain a challenge for the modern world, despite the COVID Pandemic. Responding to violence, preventing it and  assisting victims is the responsibility of every member of society. The role of the Legal Aid Service is particularly important, since the organization provides free legal aid, including legal representation to victims of violence,  regardless of their ability to pay.
The Legal Aid Service, within the mandate provided by law, actively campaigns to raise public awareness of violence against women and domestic violence issues throughout the year. Periodically, public advocates and consultants undergo special training in this area, so that the legal services we provide are highly qualified not to  pose any threat to human rights.
We are ready to provide assistance to all interested parties in accordance with the requirements of the law, even in the event of a pandemic.
We believe that civilized society should unite to eliminate violence against women and domestic violence. It is through joint, consistent action by human rights organizations that we can reduce or even eliminate cases of violence.
Those interested can call the hotline of the Legal Aid Service, 1485 or 292 00 55, write to us on the website and social network, or visit the offices of the Legal Aid Service in Tbilisi and  in  the regions. The addresses are also available on the website of the Service www.legalaid.ge and Facebook
https : //www.facebook.com/legalaid.ge.
The Legal Aid Service is ready to respond appropriately to women and any complaints about domestic violence.