შეხვედრა სამტრედიის რაიონის სოფელ დიდი ჯიხაიშის მოსახლეობასთან
2 ივნისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს იურისტებმა შეხვედრა გამართეს სამტრედიის რაიონის სოფელ დიდი ჯიხაიშის მოსახლეობასა და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლებთან. შეხვედრა ჩატარდა სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტოს „საზოგადოებრივ ცენტრში“
საინფორმაციო შეხვედრის ფარლგებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატმა ქვიტირის ადმინისტრაციული ერთეულის თანამშრომლებს იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები და მომსახურების სპეციფიკა გააცნეს.
შეხვედრაზე ისაუბრეს სოციალური დახმარების, სახელწმიფო პენიის, ადგილობრივი თვითმმართველობის უფლება–მოვალეობების და სხვა სამართლებრივი საკითხების შესახებ.

Meeting with Population of Didi Jikhaishi Village, Samtredia District
On June 2, the LAS Kutaisi Bureau lawyers held a meeting with population and representatives of the local administration of Didi Jikhaishi village, Samtredia district. The meeting was held at Public Center of Public Service Development Agency.
In the framework of the information meeting, the public lawyers informed the employees of Kvitiri administration entity about the criteria necessary for receiving free legal aid and introduced to them the specifics of the service.
The issues of social allowance, state pension, rights and responsibilities of local administration and other legal issues were discussed at the meeting.