1 ივნისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის აჭარის ბიუროს იურისტებმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს ხელვაჩაურის რაიონის სოფლების – მარადიდისა და ძაბლავეთის მოსახლეობასთან.
შეხვედრა, რომელიც სოფელ მარადიდის საჯარო სკოლაშიჩატარდა, ადგილობრივი მოსახლეობა და პედაგოგები დაესწრნენ. საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა მათ იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივი საკითხის შესახებ ესაუბრნენ.
იურიდიული დახმარების ბიუროები საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

On June 1, the LAS Adjara Bureau lawyers held information meeting with the population of Maradidi and Dzablaveti villages, Khelvachauri district.
The local population and teachers attended the meeting which was held at the public school of Maradidi village. In the framework of the meeting, the public lawyers informed the citizens about criteria necessary for receiving free legal aid and talked about various legal issues with them.
The LAS bureaus periodically carry out similar information visits with the aim to raise legal awareness of the Georgian society.