28 მარტს, იურიდიული დახმარების სამსახურის აჭარის ბიუროს უფროსმა, იამზე ზანდარაძემ, ხელვაჩაურის გამგეობის ახალაგაზრდული ცენტრის ორგანიზებით, ადგილობრივი სკოლის მოსწავლეებისათვის გამართა სემინარი, თემაზე – არასრულწლოვანი და პასუხისმგებლობა.
იამზე ზანდარაძემ ახალგაზრდებს არასრულწლოვანთა უფლებები და სამართლებრივი პასუხისმგებლობის საკითხები გააცნო. ყურადღება გამახვილდა ახლად ამოქმედებულ „არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსზე“, რომელიც არასრულწლოვანთა საქმეების განხილვისას მართლმსაჯულების სფეროში მომუშავე პროფესიონალებისთვის სპეციალურ სტანდარტებს აწესებს.
სემინარი ინტერაქტიული რეჟიმით წარიმართა და ახალგაზრდებს თავიანთთვის საინტერესო კითხვებზე კვალიფიციური პასუხების მიღების შესაძლებლობა მიეცათ.

Youth of Khelvachauri Got Introduced with Rights of Children
On March 28, the head of the LAS Adjara Bureau, Iamze Zandaradze, together with Youth Center of Khelvachauri local government, held a seminar for the local school pupils regarding liability of a minor.
Iamze Zandaradze introduced to the pupils rights of minors and issues of legal responsibility. The focus was made on the newly-enacted Code of Juvenile Justice which establishes specific standards for professionals who work in this field of justice.
The seminar was held in an interactive manner and the youth received answers to the questions they were interested in.