10 მარტს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ფოთის ბიუროს ადვოკატებმა შეხვედრა გამართეს არასამთავრობო ორგანიზაციის – ფონდ „ბილივის“ (Believe Foundation) არასრულწლოვან ბენეფიციარებთან.
საზოგადოებრივი ადვოკატები ახალგაზრდებს ესაუბრნენ ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთა დაცვის საკითხებზე, ასევე გააცნეს 2016 წელს ამოქმედებული „არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსი“, რომელიც მართლმსაჯულების ორგანოების მხრიდან ბავშვების მიმართ განსაკუთრებული მოპყრობის სტანდარტებს აწესებს.
შეხვედრის ფარგლებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ასევე ყურადღება გაამახვილეს ისეთ საკითხებზე, როგორებიცაა არასრულწლოვნის დაცვა მავნე ზეგავლენისაგან (თამბაქო, ალკოჰოლი, სხვ.), სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობის საკითხები, ნარკოტიკული დანაშაული, ქორწინების პირობები და სხვა. ახალგაზრდები აქტიურად მონაწილეობდნენ დისკუსიაში.
ფონდ „ბილივის" მიზანია: სოციალურად დაუცველი ფენების, შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირების საზოგადოებაში ადაპტაცია და ინტეგრაცია; კულტურულ - საგანმანათლებლო ღონისძიებების ორგანიზება; პროფესიული სწავლებისა და სხვადასხვა საგანმანათლებლო აქტივობების ხელშეწყობა; სოციალური სერვისების განვითარება; ჯანსაღი ცხოვრების წესის პოპულარიზაცია.

Youngsters from Poti were introduced to the issues of juvenile justice
On March 10, the lawyers of Poti Bureau of the Legal Aid Service have conducted a meeting with the juvenile beneficiaries of NGO “Belief Foundation”.
The public lawyers talked to the youngsters about the issues of protection of victims of domestic violence, as well as introduced to the Juvenile Justice Code adopted in 2016, which establishes special standards for the treatment of the children involved in justice.
In the course of the meeting, the public lawyers focused on the issues such as protection of the juvenile against substance abuse (tobacco, drugs, etc), issues of criminal liability, drug crime, conditions of marriage, etc. The youngsters were actively involved in the discussions.
The goal of “Belief Foundation” is the adaptation and social integration of the PWDs; organization of cultural and educational events, promotion of professional training and other types of educational activities, improvement of social services, popularization of healthy lifestyle.