16 იანვარს, თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი გიორგი მდინარაძე შეხვდა თბილისის ი. ჯავახიშვილის სახელობის უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის სტუდენტებს და თავისი პრაქტიკული ცოდნა და უნარ-ჩვევები გაუზიარა, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულებასთან დაკავშირებულ საკითხებზე.
გარდა ამისა, გიორგი მდინარაძემ ისაუბრა ადვოკატის პროფესიის სირთულეებზე, გამოწვევებსა და უპირატესობებზე. მან ახალგაზრდებს გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, სისხლის სამართლის საქმეების წარმოების თავისებურებები.
შეხვედრაზე განიხილეს ბულინგის, დისკრიმინაციის აღმოფხვრისა და ტოლერანტობის საკითხები. ადვოკატმა სტუდენტების მიერ დასმულ შეკითხვებს ამომწურავად უპასუხა

On January 16, Giorgi Mdinaradze, an attorney from Tbilisi Legal Aid Bureau, met with students of the Faculty of Law of Tbilisi I. Javakhishvili University, and shared his practice experiences and skills on the concerns related to juvenile justice.
Giorgi Mdinaradze also spoke about the difficulties, challenges and advantages of a lawyer’s profession. He introduced the young people to the services of the Legal Aid Service(LAS) and the peculiarities of criminal cases.
The meeting discussed the issues of bullying, elimination of discrimination and tolerance. G. Mdinaradze comprehensively responded to the questions posed by the students.