სტუდენტ პარალეგალებს სერთიფიკატები გადაეცათ
მიმდინარე წლის 29 ივნისიდან 2 აგვისტოს ჩათვლით  USAID -ის სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით ბორჯომში გაიმართა საზაფხულო ბანაკი სტუდენტი პარალეგალებისთვის. ღონისძიებაში მონაწილეობას იღებდნენ პარალეგალები აჭარისა და იმერეთის რეგიონიდან და სტუდენტები სამცხე-ჯავახეთის სახელმწიფო უნივერისიტეტიდან.
დამსწრე საზოგადოებას მისასალმებელი სიტყვით მიმართა იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა - დავით სიმონიამ და USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის ხელმძღვანელის მოადგილემ - ჰერბ ბოუმენმა.
საზაფხულო ბანაკის ფარგლებში სტუდენტებს შესაძლებლობა ჰქონდათ შეხვედროდნენ დარგის ექსპერტებს და გაეუმჯობესებინათ სოციალური უნარები, შეგახსენებთ, პროექტი პარალეგალი კვლავ აქტიურად გრძელდება და სამომავლოდ იგეგმება სხვადადხვა აქტივობები, რომლებსაც ეტაპობრივად შემოგთავაზებთ.
ღონისძიების ბოლოს სტუდენტებს გადაეცათ მონაწილეობის დამადასტურებელი სერტიფიკატები. მადლობას ვუხდით USAID Rule of Law Program I USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა - ს მხარდაჭერისთვის.

With the USAID Rule of Law Program support , a summer camp for student paralegals was hosted in Borjomi from June 29 to August 2. Students from Samtskhe-Javakheti State University and paralegals from the Adjara and Imereti regions participated in the event.
David Simonia, Director of the Legal Aid Service, and Herb Bowman, Deputy Head of the USAID Rule of Law Program, addressed the audience.
Students were able to develop their social and networking skills with professionals in the sector as part of the summer camp experience. We would like to remind you that the Paralegal project is still going strong and that we have more scheduled activities coming up that will be gradually introduced to you.