2024 წლის 2 აგვისტოს სვანეთში, მესტიის ეთნოგრაფიულ მუზეუმში იურიდიული დახმარების სამსახურისა და ადვოკატთა ასოციაციის ორგანიზებით ჩატარდა კონფერენცია თემაზე „მსაჯულთა ინსტიტუტი და სვანური ტრადიციული სამართალი“.
დამსწრე საზოგადოებას მისასალმებელი სიტყვით მიმართეს იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარემ დავით ასათიანმა.
ღონისძიების ბოლოს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ და ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარემ დავით ასათიანმა სპეციალური სიგელებით დააჯილდოვეს მონაწილეები.

A conference on "The Institute of Judges and Svan Traditional Law" was held in Mestia.
The Legal Aid Service and the Georgian Bar Association arranged a conference  on "The Institute of Judges and the Svani Traditional Law" that took place in the Mestia Ethnographic Museum in Svaneti on August 2, 2024. The Director of the legal assistance service, David Simonia, and the Chairperson  of the Georgian Bar Association, Davit Asatiani, addressed the audience with a welcome speech.
David Simonia and Davit Asatiani gave out special certificates to the attendees at the conclusion of the event.