2024 წლის 17 აპრილს იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია შეხვდა აბაშის მუნიციპალიტეტის სამიქაო-მაიდნის ადმინისტრაციული ერთეულის მოსახლეობას.
შეხვედრაზე შეკრებილ საზოგადოებას სიტყვით მიმართა აბაშის მუნიციპალიტეტის მერმა გიგა გაბელაიამ.
ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ხელმძღვანელმა ნათია ბოჯგუამ დამსწრე საზოგადოებას მიაწოდა ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის, დისკრიმინაციის, ტოლერანტობის, ქალთა უფლებების, მიწის რეგისტრაციის, შრომის უფლებების და ტრეფიკინგის საკითხებზე. ასევე გააცნო ფოთის ბიუროს მუშაობის სპეციფიკა და დაგეგმილი აქტივობები.
შეხვედრის ბოლოს ადგილობრივებს ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატებმა ინდივიდუალურად გაუწიეს სამართლებრივი კონსულტაცია.

On April 17, 2024, the Director of the Legal Aid Service, David Simonia, met with the residents of the Samikao-Maidani administrative unit of Abasha municipality.
Mayor of Abasha municipality, Giga Gabelaia addressed the community gathered at the meeting.
Natia Bojgua, the Head of Poti Legal Aid Bureau, provided the attending public with the thorough information about the LAS services, the concerns like violence against women and domestic violence, discrimination, tolerance, women's rights, land registration, labor rights and trafficking. Additionally, N.Bojgua introduced the specifics of Poti Bureau's operations and its further activities.