2024 წლის 15 თებერვალს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია და სხვა წარმომადგენლები პროფესიულ კოლეჯ "მერმისს" ესტუმრნენ. კოლეჯის დირექტორმა ნონა ღუდუშაურმა სტუმრებს გააცნო კოლეჯის მუშაობის პრინციპები, შემდგომ კი სტუმრები სტუდენტებს წარუდგინა.
დავით სიმონია კოლეჯის სტუდენტებს ესაუბრა საქართველოში მოქმედი უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემის და იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ.
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა გიორგი ჩაკვეტაძემ კი ახალგაზრდებს მოაწოდა კონკრეტული ინფორმაცია ბიუროს მუშაობის სპეციფიკის შესახებ.
შემდეგ თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსის მოდგილემ, ცირა გამცემლიძემ წარმოადგინა პრეზენტაცია "ნარკოდანაშული და აზარტული თამაშები", რომელშიც მიმოხილული იყო აღნიშნული თემატიკის სამართლებრივი რეგულაციები. სტუდენტები აქტიურად ჩაერთნენ დისკუსიაში, დასვეს შეკთხვები და მიიღეს ამომწურავი პასუხები.

The meeting held on in the collage MERMISI
David Simonia, the Director of the Legal Aid Service, and other officials from LAS paid a visit to the professional college "Mermisi" on February 15, 2024.The
Director of the college, Nona Ghudushauri, outlined the pronciples of the college mission to  the guests,  and then  introduced the visitors to the students.
Speaking to college students, David Simonia discussed the free legal aid system operating in Georgia,  and the Legal Aid Service offers.  Giorgi Chakvetadze, head of the Tbilisi Legal Aid Bureau, provided the young people with detailed   information regarding  the specifics of the Bureau's work
The presentation "Drug addiction and gambling" was then delivered  by Tsira Gamtsemlidze, the deputy head of the Tbilisi Legal Aid Bureau, during which the relevant legislative provisions were discussed.
Students contributed enthusiastically to the conversation, asked insightful questions, and got thorough responses.