გურიაში იურიდიული დახმარების მობილური კამპანია დაიწყო
2024 წლის 12 თებერვლიდან ოზურგეთის, ლანჩხუთისა და ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტების სოფლებში იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი იმოგზაურებს.  ოზურგეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატები და კონსულტანტები უფასო სამართლებრივ კონსულტაციას გაუწევენ ყველა დაინტერესებულ პირს.
12 თებერვალს  მობილური საკონსულტაციო ცენტრი ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფლებს - ნაგომარსა და ძიმითს ესტუმრა. ოზურგეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა ცირა მდინარაძემ და ადვოკატმა მარინა კიკნაძემ  კონსულტაციის დაწყებამდე ადგილობრივ მოსახლეობას უფასო სამართლებრივი დახმარების სისტემა და იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები გააცნეს.
შემდეგ კი ადვოკატმა იამზე მემარნიშვილმა მობილურ საკონსულტაციო ცენტრში, კონფიდენციალურობის დაცვით, ინდივიდუალური კონსულტაციები გასწია სხვადასხვა თემაზე.
აღსანიშნავია, რომ “მობილური საკონსულტაციო ცენტრი” არის შესაბამისი ტექნიკით აღჭურვილი სპეციალური მიკროავტობუსი, სადაც შესაძლებელია ინდივიდუალური სამართლებრივი კონსულტაციის გაწევა და საჭირო შემთხვევაში სამართლებრივი დოკუმენტების მომზადება.
გურიის რეგიონში მობილური საკონსულტაციო ცენტრის მოგზაურობა და საინფორმაციო კამპანია მომდევნო სამი კვირის განმავლობაში გაგრძელდება.

A mobile campaign for legal aid has been launched in Guria
Beginning on February 12, 2024, the mobile consulting center of the Legal Aid Service will travel to the villages of Ozurgeti, Lanchkhuti and Chokhatauri municipalities.
Lawyers and consultants of Ozurgeti Legal Aid Bureau will provide free legal advice to everyone who is  interested.
On February 12, the mobile consulting center visited the villages of Nagomari and Dzimiti of Ozurgeti municipality.
Prior to the consultation, the head of Ozurgeti Legal Aid Bureau, Tsira Mdinaradze, and lawyer Marina Kiknadze introduced the free legal aid system to the locals and spoke on the offered LAS services.  It was followed by one-on-one  consultations on a range of issues, provided in the mobile consulting centre  by Iamze Memarnishvili, an attorney, with maintaining client confidentiality.
It should be noted that the "Mobile Consulting Center" is a special van, appropriately equipped, where one can receive individual legal consulting and, if necessary, drafting legal documents. The travel and information campaign of the mobile consulting center throughout Guria region will continue for the next three weeks.