ახალციხეში გაიმართა შეხვედრა შრომის უფლებების შესახებ
2023 წლის 24 ივლისს ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიაში, იურიდიული დახმარების სამსახურის ახალციხის ბიუროს უფროსი დავით ზარიძე შეხვდა ახალციხის მუნიციპალიტეტის მერიის თანამშრომლებს.
შეხვედრის თემა იყო საჯარო მოსამსახურეთა შრომითი უფლებები.
დავით ზარიძემ ვრცლად ისაუბრა საჯარო მოხელის, შრომითი ხელშეკრულებით და ადმინისტრაციული ხელშეკრულებით დასაქმებული პირების უფლებებზე, საჯარო მოსამსახურისათვის უსაფრთხო და აუცილებელი სამუშაო პირობების შექმნის უფლებაზე, ზეგანაკვეთური და ნახევარ განაკვეთზე მუშაობის უფლებაზე, მოხელის პროფესიული განვითარების უფლებაზე, მოხელის მიერ მისი ჯანმრთელობის მდგომარეობის შესაბამის თანამდებობაზე გადაყვანის მოთხოვნის უფლებაზე,  მოხელის დაღუპვისას ან შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირად აღიარებისას შემთხვევაში დახმარების მიღების უფლებაზე და სხვა საკითხებზე, რომელიცმერიის თანამშრომლებისთვის საინტერესო იყო.

A meeting on labor rights was held in Akhaltsikhe
On July 24, 2023, Head of the Akhaltsikhe Legal Aid Bureau, David Zaridze, met with the employees of the Akhaltsikhe Municipality Hall in the Akhaltsikhe Municipality Hall premises.  The meeting  focused  on public employees’  labor rights.
Davit Zaridze spoke extensively regarding public employees  rights  covered by labor contracts and administrative contracts, on the right to establish safe and necessary working conditions for public employees, the right to overtime and part-time work, the right of public employees to pursue professional development, the right of an official to request a transfer to the appropriate position due to a health condition, and the right to assistance in the event of their death or recognition them as a disabled person, and other issues of interest to the City Hall personnel.