გომბორსა და ყარაჯალაში შეხვედრები გაიმართა
2023 წლის 25 მაისს კახეთის რეგიონში, შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის აპარატის მიერ ორგანიზებული ფართომასშტაბიანი საინფორმაციო კამპანიის ფარგლებში იურიდიული დახმარების სამსახურის თელავის ბიუროს მონაწილეობით გაიმართა შეხვედრა საგარეჯოს მუნიციპალიტეტის სოფელ გომბორისა და თელავის მუნიციპალიტეტის სოფელ ყარაჯალის  მოსახლეობასთან. შეხვედრის თემა იყო აგროდაზღვევის პროგრამები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის საკითხები, მიწის სისტემური რეგისტრაციის შესახებ კანონმდებლობა.
შეხვედრაში მონაწილეობა მიიღეს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის  სამინისტროს,   საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს და იურიდიული დახმარების თელავის ბიუროს წარმომადგენლებმა.
შეხვედრის მონაწილეებს იურიდიული დახმარების თელავის ბიუროს ადვოკატმა ალექსი ტუსნიაშვილმა გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის თავისებურებები და მიზნები. ადვოკატმა კონსულტაცია გაუწია შეხვედრაზე დამსწრე მოსახლეობის წარმომადგენლებს მათთვის საინტერესო საკითხებზე.

On May 25, 2023, as part of a large-scale information campaign in the Kakheti region, a meeting was held with the residents of Gombori village of Sagarejo municipality and Karajala village of Telavi municipality, with the involvement of the Telavi Bureau of the Legal Aid Service.
The discussion covered the issues of agricultural insurance programs, as well as concerns of violence against women, domestic abuse, and legislation on systematic land registration. Representatives of the Ministry of Environmental Protection and Agriculture of Georgia, the Ministry of Justice of Georgia, and the Telavi Bureau of Legal Aid took part in the meeting.
The Telavi Legal Aid Bureau attorney, Alexi Tusniashvili, gave the participants an overview of the specifics and goals of the Legal Aid Service. He consulted the representatives of the population on matters of their interest.