2023 წლის 1 აპრილს, სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის ოთხწლიანი ანგარიშის წარდგენა და წარმატებული ადვოკატების დაჯილდოების ცერემონია გაიმართა.
შეხვედრას მოდერაციას უწევდა იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია, რომელმაც სამსახურის სამომავლო სტრატეგიის შესახებ ვრცლად ისაუბრა. სამსახურში განხორციელებული რეფორმების შესახებ ისაუბრა, იურიდიული დახმარების სამსახურის ყოფილმა დირექტორმა და რეფორმების ავტორმა, ანტიკორუფციული ბიუროს უფროსმა რაჟდენ კუპრაშვილმა. დამსწრე საზოგადოებას მიმართეს ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარე დავით ასათიანმა, დემოკრატიის, უფლებებისა და მმართველობის ოფისი USAID Caucasus -ის სამართლის უზენაესობის პროექტის მენეჯერმა რუსუდან ტაბატაძემ, გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) უფროსმა მრჩეველმა სამართლებრივ საკითხებში იოჰან ფრანცმა, ევროპის საბჭოს პროგრამის ოფიცერმა ბაქარ ჯიქიამ, იურიდიული დახმარების საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილემ თეა ჭეიშვილმა.
აღინიშნა, რომ ბოლო ოთხი წლის განმავლობაში მნიშვნელოვნად გაიზარდა საქართველოს მოსახლეობის ხელმისაწვდომობა უფასო სამართლებრივ დახმარებაზე, გაიხსნა იურიდიული დახმარების ბიუროები და საკონსულტაციო ცენტრები, ჩატარდა მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ასამაღლებელი არაერთი კამპანია და რაც მთავარია, შეიქმნა იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატებისა და კონსულტანტების მიერ გაწეული სამართლებრივი დახმარების შეფასების სისტემა, რაც წლების განმავლობაში გამოწვევად რჩებოდა მსოფლიოს ათეულობით ქვეყანაში მოქმედი ანალოგიური სისტემისათვის. საქართველო არის ერთ-ერთი პირველი, რომელმაც ამ გამოწვევას კვალიფიციურად უპასუხა.
კონფერენციას ესწრებოდნენ საქართველოს მთავრობის, პარლამენტის წევრები, უფლებადამცველი ორგანიზაციების წარმომადგენლები, საქართველოში მოქმედი საერთაშორისო ორგანიზაციების წევრები, რომლებსაც ასევე დიდი წვლილი მიუძღვით იურიდიული დახმარების სამსახურის რეფორმების მხარდაჭერაში.
კონფერენციის ბოლოს დაჯილდოვდნენ წარმატებული ადვოკატები, ხოლო დონორ და პარტნიორ ორგანიზაციებს გადაეცათ სპეციალური მადლობის სიგელები.

The four-year reforms were summarized and the awarding of distinguished lawyers was held
The presentation of the LEPL Legal Aid Service (LAS) four-year report and the awarding ceremony of outstanding attorneys took place on April 1st, 2023.
The Director of the Legal Aid Service, Davit  Simonia  moderated the meeting. He  detailed the LAS  future strategy.
The head of the Anti-Corruption Bureau and former director of the Legal Aid Service, Razhden Kuprashvili, who is also the author of the reforms, spoke about the modifications implemented in the Service.
Chairperson of the Georgian Bar Association, Davit Asatiani,  the Rule of Law Advance Program Manager at the USAID Caucasian Democracy and Governance Office, Rusudan Tabatadze, Senior Advisor on Legal Affairs of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR), Johan Frantz, Senior Project  Officer at the Council of Europe, Bakar Jikia,
Legal Aid Service  Council  Deputy Chair, Tea Cheishvili addressed the audience.
It was highlighted that over the last four years, the population of Georgia has had significantly increased access to free legal assistance; legal aid bureaus and consultation centers have been established; a number of campaigns have been launched to promote public awareness of the law. Most crucially, a method for assessing the legal assistance supplied by LAS attorneys and consultants has been developed, which has long remained a challenge for systems of a similar nature functioning in a few nations throughout the world.
Georgia is among the first countries to  address  this issue adequately in a qualified manner.
The conference was attended by members of the Georgian Government and Parliament, representatives of human rights organizations, members of international organizations operating in Georgia, who also made exceptional  contribution to LAS  reforms.
At the end of the conference, successful lawyers were awarded, and special certificates of appreciation  were given to donor and partner organizations