ქობულეთის მე-2 საჯარო სკოლაში შეხვედრა გაიმართა
16 მარტს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი დავით სიმონია, პარალეგალებთან ერთდ შეხვდა ქალაქ ქობულეთის N2 საჯარო სკოლის მოსწავლეებს. შეხვედრის განხილვის თემა იყო  უფასო სამართლებრივი დახმარებით სარგებლობის პირობები, სამსახურის სერვისები და მიმდინარე პროექტები. პარალეგალებმა ისაუბრეს ქალთა უფლებებთან დაკავშირებულ ისეთი საკითხებზე, როგორიცაა: მემკვიდრეობის მიღება, ოჯახში ძალადობა; ასევე შეხვედრაზე განვიხილეთ ბავშვის უფლებათა კოდექსის აქტუალური საკითხები და ბულინგი.
შეხვედრა განხორციელდა  იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ ინიცირებული მოძრაობის „ვაქციოთ კანონი ყველასათვის ხელმისაწვდომი“-ს ფარგლებში.  მადლობას ვუხდით USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამას, პროექტის დაფინანსებისა და მნიშვნელოვანი მხარდაჭერისათვის.

Implementation of interesting initiatives continues as part of the "Let's Make the Law Accessible to All" movement launched by the Legal Aid Service (LAS).
On March 16, the Director of the Legal Aid Service, Davit Simonia, together with the paralegals, met with the students of #2 public school in Kobuleti. They discussed the terms of benefiting from free legal aid, the various offered services and the current projects.
At the meeting, there were also reviewed recent concerns with the Child Rights Code and bullying. Paralegals highlighted topics connected to women's rights, such as inheritance and domestic abuse.
The meeting was held within the framework of the "Let's Make the Law Accessible to All" movement by the LAS. We appreciate the USAID Rule of Law Program funding and providing substantial contributions to the project.