დავით სიმონია იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორად აირჩიეს
იურიდიული დახმარების საბჭოს 2023 წლის 8 მარტის გადაწყვეტილებით, სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის თანამდებობაზე არჩეულ იქნა დავით სიმონია.
დავით სიმონია, მანამდე იკავებდა იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის მოადგილის პოზიციას, 2019-2022 წლებში კი ამავე ორგანიზაციის ანალიტიკურ სამმართველოს ხელმძღვანელობდა.
იგი მოღვაწეობდა სხვადასხვა საჯარო უწყებაში იურისტად, ადამიანის უფლებების დაცვის მიმართულებით.დავით სიმონიამ, 2011 წელს დაამთავრა ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი, სადაც მას მიენიჭა ბაკალავრის ხარისხი, ხოლო 2019 წელს მაგისტრის ხარისხი. დღეის მდგომარეობით იგი ამავე უნივერსიტეტის დოქტორანტია.

By the decision of the Legal Aid Board of March 8, 2023, Davit Simonia was elected to the position of the Director of the LEPL Legal Aid Service (LAS).
Davit Simonia previously held the position of Deputy Director of the Legal Aid Service, and headed the Analytical Department of the same organization in 2019-2022.
D.Simonia worked in various public agencies as a lawyer in the human rights protection.
Davit Simonia graduated from the Faculty of Law of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University (TSU) with a Bachelor's degree in 2011, and he was conferred a Master's degree at the same University in 2019. As of today, D. Simonia is a TSU doctoral student.