19 ოქტომბერს, საქართველოს პარლამენტის პლენარულ სხდომაზე იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა სამსახურის 2020 - 2021 წლის საქმიანობის შესახებ ანგარიში წარადგინა.
ანგარიშში შესულია სტატისტიკური ინფორმაცია საზოგადოებრივი ადვოკატებისა და კონსულტანტების მიერ გასული ორი წლის განმავლობაში განხორციელებული სამართალწარმოების, ადმინისტრაციის მიერ განხორციელებული რეფორმების და სხვა აქტივობების შესახებ.
2021 წელს, იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ ნაწარმოები იქნა 17 442 საქმე; გაწეულია 24 369 კონსულტაცია; შედგენილ იქნა 1 454 სამართლებრივი დოკუმენტი. უფასო სამართლებრივ დახმარებაზე ტერიტორიული ხელმისაწვდომობის გაზრდის მიზნით, 2021 წელს გაიხსნა 5 საკონსულტაციო ცენტრი: დედოფლისწყაროში, ახმეტაში, ლენტეხში, ონსა და ხაშურში.
სამსახურმა დაიწყო მუშაობა ხელოვნური ინტელექტის გამოსაყენებლად სამართლებრივ სისტემაში. შეიქმნა მობილური აპლიკაცია LAS Georgia - ყველა სახის მობილური ტელეფონების მფლობელებს საშუალებას აძლევს მიიღონ სამართლებრივი დახმარება ტელეფონის საშუალებით და ამავე დროს, დაცული იყოს მათი კონფიდენციალურობა. ამ ეტაპზე აპლიკაციის დახმარებით შესაძლებელია იურისტთან გასაუბრება ბავშვთა კოდექსის, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის, ასევე, წამებისა და არაადამიანური მოპყრობის შესახებ.
მნიშვნელოვანი პროექტები განხორციელდა მოსახლეობის სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლების მიზნით: 2021 წლის 11 ივნისს, სხვადასხვა უწყების წარმომადგენელთა მიერ ხელი მოეწერა დეკლარაციას, რომელმაც საფუძველი ჩაუყარა საზოგადოებაში სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლების მოძრაობას „ვაქციოთ კანონი ყველასთვის ხელმისაწვდომი". აღნიშნული პროექტის ფარგლებში გაიმართა ათეულობით შეხვედრა ქვეყნის მასშტაბით, ჩატარდა იმიტირებული სასამართლო პროცესები. დონორთა დახმარებით აღნიშნული მოძრაობა კვლავ გრძელდება.

The Legal Aid Service Annual Report for 2020-2021 was heard in the Parliament
Director of the Legal Aid Service Razhden Kuprashvili presented the annual report on the Service activities for 2020-2021 at the plenary session of the Parliament of Georgia.
The Report includes statistical data about legal proceedings con
The Legal Aid Service produced 17,442 cases, offered 24,369 consultations, and created 1,454 legal documents in 2021; 5 (Five) consultation facilities were established in 2021 at Dedoplistskaro, Akhmeta, Lentekhi, Oni, and Khashuri to expand territorial access to free legal aid.
The use of artificial intelligence in the legal system has been launched. The mobile application LAS Georgia has been created - allowing owners of all types of mobile phones to receive legal assistance over the phone, while yet maintaining their privacy.
With the help of the application at this stage, it is possible to interview an attorney about the Children's Code, violence against women, and domestic violence, as well as about torture and inhuman treatment.
A number of significant initiatives were carried out to increase public awareness of the law: on June 11, 2021, representatives of a number of organizations signed a declaration that served as the impetus for the "Make the Law Available to All" movement.
Numerous meetings and mock trials were organized across the country as part of the aforementioned project.