24 აგვისტოს, სამტრედიაში, იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა. ღონისძიებაში მონაწილეობა მიიღეს სამსახურის დირექტორმა, რაჟდენ კუპრაშვილმა, სამტრედიის მუნიციპალიტეტის მერმა, დავით ბახტაძემ და ქუთაისის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა გელა სიორდიამ.
რაჟდენ კუპრაშვილმა დამსწრე პირებს წარუდგინა კონსულტანტი გიორგი გოგიტიძე, რომელიც სამტრედიის მოსახლეობას ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე გაუწევს კვალიფიციურ კონსულტაციას.
ოფისის გახსნის შემდეგ, გაიმართა შეხვედრა მუნიციპალიტეტის გენდერული თანასწორობის საბჭოსთან, აგრეთვე, ბავშვთა უფლებების დაცვისა და მხარდაჭერის განყოფილებასთან, რომელთა შემადგენლობაში იურიდიული დახმარების სამსახურიდან კონსულტანტი გიორგი გოგიტიძე იქნება წარმოდგენილი.
დღის მეორე ნახევარში, სოფელ დიდ ჯიხაიშში, ნიკო ნიკოლაძის სახლ-მუზეუმში გაიმართა შეხვედრა მოსახლეობასთან. ადგილობრივებს მიეწოდათ ინფორმაცია სამსახურის მიზნებისა და ფუნქციების, უფასო იურიდიული სერვისებით სარგებლობისა და მიმდინარე პროექტების შესახებ.

There was opened Samrtedia consultation center
On August 24, the Legal Aid  Service consulting  center was opened in Samtredia. The director of the Service, Razhden Kuprashvili, the Mayor of Samtredia Municipality, Davit Bakhtadze and the head of the Kutaisi  Bureau of the Legal Aid Service, Gela Siordia, took part in the opening.
Razhden Kuprashvili introduced the consultant Giorgi Gogitidze to the people attending. Giorgi will provide qualified consultations on any legal issue to the Kharagauli residents.
The office opening was followed by a  meeting held with the gender equality council of the municipality, as well as with the children’s rights protection and support department, in which Giorgi Gogitidze, a consultant from the legal aid service, will be represented.
In the second half of the day, a meeting was held with the population, in the village of Didi Jikhaishi, Niko Nikoladze House Museum. Locals were informed about the aims and functions of the service, the use of free legal services and current projects