ხარაგაულში იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა
23 აგვისტოს, ხარაგაულში იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა. ღონსიძიებაში მონაწილეობა მიიღეს სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა, ხარაგაულის მუნიციპალიტეტის მერმა კობა ლურსმანაშვილმა და იურიდიული დახმარების სამსახურის ზესტაფონის ბიუროს უფროსმა გელა ბერაძემ.
რაჟდენ კუპრაშვილმა დამსწრე პირებს წარუდგინა კონსულტანტი თეა ჯანგიანი, რომელიც ხარაგაულის მოსახლეობას ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე გაუწევს კვალიფიციურ კონსულტაციას.
ოფისის გახსნის შემდეგ  გაიმართა შეხვედრა მოსახლეობასთან, რომლის ფარგლებშიც ადგილობრივებს მიეწოდათ ინფორმაცია სამსახურის მიზნებისა და ფუნქციების, უფასო იურიდიული სერვისებით სარგებლობისა და მიმდინარე პროექტების შესახებ.

The legal aid consultation center opened in Kharagauli
On August 23, the Legal Aid  Service consulting  center was opened in Kharagauli. The director of the Service, Razhden Kuprashvili, the Mayor of Kharagauli Municipality, Koba lursmanashvili, and the head of the Zestafoni  Bureau of the Legal Aid Service, Gela Beradze, took part in the opening.
Razhden Kuprashvili introduced the consultant Tea Jangiani to the people attending. Tea  will provide qualified consultations on any legal issue to the Kharagauli residents.
The office opening was followed by a  meeting held with the population.  Within its framework the locals were provided with the information about the goals and functions of the Service  and the use of free legal services, as well as the  current projects and planned activities.