იურიდიული დახმარების სამსახურის და "უფლებები საქართველოს“ იურისტებმა სამუშაო შეხვედრა გამართეს
12 ივლისს, თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროში გაიმართა შეხვედრა საზოგადოებრივ ადოკატებსა და ორგანიზაცია "უფლებები საქართველოს" ადვოკატებს შორის. იურისტებმა განიხილეს რომლებიც თავშესაფრის მაძიებლების და საერთაშორისო დაცვის ქვეშ მყოფ პირების უფასო სამართლებრივი დახმარების საკითხები.
შეხვედრის ფარგლებში, „უფლებები საქართველოს“ მკვლევარმა, ლადო ნაფეტვარიძემ ისაუბრა წარმოშობის ქვეყნის შესახებ კვლევის მახასიათებლების, მათ შორის, კვლევის პრინციპების, სტანდარტების, მეთოდების და შეზღუდვების შესახებ. გარდა ამისა, გაიმართა დისკუსია სხვადასხვა ქვეყანაში ადამიანის უფლებების დარღვევის ფაქტების და მათი ამსახველი ანგარიშების შესახებ. საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა კოლეგებს თავიანთი გამოცდიელბა გაუზიარეს.
სამუშაო შეხვედრა ჩატარდა პროექტის - „ლტოლვილების, თავშესაფრის მაძიებლების, ჰუმანიტარული სტატუსის მქონე და მოქალაქეობის არმქონე პირების დაცვა და გაძლიერება საქართველოში“ - ფარგლებში, რომელსაც „უფლებები საქართველო“ 2019 წლიდან, გაეროს ლტოლვილთა უმაღლესი კომისარიატის (UNHCR) დაფინანსებით ახორციელებს

The lawyers of Legal Aid Service and  the "Rights  Georgia" held a working meeting
The lawyers of Legal Aid Service and  the "Rights  Georgia" held a working meeting on July 12, in Tbilisi Legal Aid Bureau. The meeting  was   between public attorneys and the lawyers of the "Rights  Georgia" organization.
Lawyers discussed the issues of free legal aid for asylum seekers and persons under international protection.
Within the framework of the meeting, "Rights Georgia" researcher, Lado Nafetvaridze, spoke about the characteristics of research on the country of origin, including research principles, standards, methods and limitations.
In addition, there was a discussion on  the facts of human rights violations in different countries and the reports reflecting them.
Public attorneys  shared their experience with their colleagues. The working meeting was held within the framework of the project - "Protection and Empowerment of Refugees, Asylum Seekers, Persons with humanitarian status and Stateless Persons in Georgia" – has been implemented by the "Rights Georgia"  since 2019,  with the funding of the United Nations High Commissioner for Refugees (UNHCR).