2 ივლისს, ქუთაისში, (სადგურის მოედანი #3) იურიდიული დახმარების სამსახურის სასწავლო ცენტრი გაიხსნა. ახალგარემონტებული ოფისი აღჭურვილია ტრენინგ ცენტრისათვის აუცილებელი ყველა საჭირო ავეჯითა და ტექნიკით.
იურიდიული დახმარების სამსახური, განგრძობადი იურიდიული განათლების ფარგლებში, ინტენსიურად ატარებს ტრენინგებს საზოგადოებრივი ადვოკატებისა და თანამშრომლებისათვის. ქუთაისის სასწავლო ცენტრში შესაძლებელი იქნება როგორც ტრენინგების, ასევე კონფერენციების, „ბენჩბარების“ და სხვა სახის საქმიანი შეხვედრების ჩატარება.
ქუთაისის სასწავლო ცენტრის გახსნის სადღესასწაულო განწყობა გააძლიერა ამ დღის თარიღმაც - 2 ივლისი „იურიდიული დახმარების შესახებ“ საქართველოს კანონის ამოქმედების დღეა, რაც 2007 წელს სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის შექმნის საფუძველი გახდა. შესაბამისად, სამსახურმა 2022 წელს დაარსების 15 წლისთავი აღნიშნა. ორგანიზაციას დაბადების დღე მიულოცეს ადვოკატთა ასოციაციის თავმჯდომარემ დავით ასათიანმა, საერთაშორისო დონორი და პარტნიორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებმა, რომლებიც სამსახურის ერთგული გულშემატკივრები არიან და მნიშვნელოვანი წვლილი აქვთ შეტანილი სასწავლო ცენტრის განვითარებაშიც.
რაჟდენ კუპრაშვილი, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი: „2 ივლისი უმნიშვნელოვანესი თარიღია იურიდიული დახმარების სამსახურისთვის და სიმბოლურია, რომ სწორედ ამ დღეს, სამსახურის დაარსებიდან 15 წელი აღვნიშნეთ სასწავლო ცენტრის ოფისის გახსნით ქუთაისში, რაც გარკვეულწილად მიანიშნებს სამსახურის მრავალმხრივ განვითარებაზე. თუმცა გამოწვევები ძალიან ბევრია და ჩვენი პარტნიორების, დონორების მხარდაჭერით, დარწმუნებული ვარ, ამ გამოწვევებსაც დავძლევთ. მინდა თითოეულ საზოგადოებრივ ადვოკატს და კონსულტანტებს, ყველა თანამშრომელს მივულოცო ეს დღე და წარმატებები ვუსურვო პროფესიულ საქმიანობაში. ეს პირველ რიგში, ესაჭიროებათ ჩვენს ბენეფიციარებს - სოციალურად დაუცველ, გადახდისუუნარო მოსახლეობას, რომლებისთვისაც სამართლებრივი დახმარება სახელმწიფოს მიერ უფასოდ არის უზრუნველყოფილი“

The office of the training center was opened in Kutaisi
On July 2, the Legal Aid Service Training Center was opened in Kutaisi, at #3, Station Square. The newly renovated office is equipped with all the furniture and equipment, necessary for the  Training Center.
Within the framework of Continuing Legal Education, the Legal Aid Service intensively conducts training for public attorneys and the staff. From now on, it will be possible to hold training, conferences, "bench bars" and other types of business meetings in the Kutaisi Training Center as well.
The festive mood of the opening of the Kutaisi Training Center was also enhanced by the date of July 2 -the day of implementation of the Law of Georgia "On Legal Aid", which became the basis which became the basis for the creation of the LEPL Legal Aid Service in 2007. Accordingly, the Service celebrated its 15th anniversary in 2022.
The chairman of the Bar Association, Davit Asatiani, and the representatives of the international donor and partner organizations – the loyal supporters of the Service has made a significant contribution to the development of the Training Center, congratulated the organization on its birthday today.
Director of the legal aid service Razhden Kuprashvili: "July 2 is the most important date for the Legal Aid Service and it is symbolic that on this very day we celebrated the 15th anniversary of the establishment of the Service with the opening of the Training Center in Kutaisi, which, to some extent, indicates the multifaceted development of the Service. However, there are many challenges and with the support of our partners, and donors, I am sure we will overcome these challenges as well. I would like to congratulate each public attorney and consultant, and all the employees on this day and wish them success in their professional activities.
First of all, it is our beneficiaries who need it - socially vulnerable, insolvent population, for whom legal assistance is provided by the state free of charge."