15 აპრილს, იურიდიული დახმარების სამსახურის სასწავლო ცენტრისა და ანალიტიკური სამმართველოს წარმომადგენლები თბილისის 124-ე სკოლას ესტუმრნენ. შეხვედრა საინფორმაციო კამპანიის "იცოდე შენი უფლება 18-წლამდე" ფარგლებში ჩატარდა.
ანალიტიკოსმა ნანო ვაჭარაძემ სპეციალური პრეზენტაციის ფარგლებში ბავშვებს გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, "ბავშვის უფლებათა" და "არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების" კოდექსი. პრეზენტაცია მოიცავდა ტოლერანტობისა და ბულინგის საკითხებს, რომელმაც მოზარდების დიდი ინტერესი გამოიწვია.
მოსწავლეებს ასევე წარუდგინეს იურიდიული დახმარების სამსახურის ბავშვებზე ადაპტირებული ვებგვერდი www.children.las.ge და მობილური აპლიკაცია LAS Georgia, სადაც ასევე შესაძლებელია სამართლებრივი კონსულტაციის მიღება ბავშვთა უფლებებთან დაკავშირებულ საკითხებზე.

On April 15, the representatives of the Legal Aid Service Training Center and the Analytical Division visited Tbilisi School # 124. The meeting was held within the framework of the information campaign "Know your rights before the age of 18". Analyst Nano Vacharadze, through her special presentation, introduced the children to the Legal Aid services, the Code of the Rights of the Child, and the Code of Juvenile Justice.
The presentation covered the issues of tolerance and bullying, which aroused great interest among the adults. The schoolchildren also got acquainted with the Legal Aid Service website, specially adapted for children - www.children.las.ge, and the mobile application LAS Georgia, where it is also possible to get legal advice on the issues related to children's rights. The adolescents were actively involved in the discussion and received comprehensive answers to the questions they asked.