24-26 ივნისს, ბათუმში, USAID/PROLoG-ის მხარდაჭერით, გაიმართა იურიდიული დახმარების საბჭოს წევრებისა და სამსახურის ადმინისტრაციის შეხვედრა, სადაც განიხილეს მიმდინარე რეფორმები. შეხვედრის მონაწილეები გაეცნენ იურიდიული დახმარების სამსახურის სასწავლო ცენტრის სტრატეგიას და სამოქმედო გეგმას.
სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა საბჭოს წევრებს წარუდგინა ანგარიში პროექტებთან და რეფორმებთან დაკავშირებით.
ექსპერტმა ირმა ოქროპირიძემ დეტალურად წარმოადგინა სასწავლო ცენტრის სტრატეგია და სამოქმედო გეგმა - მიზნები, ამოცანები და განხორციელების გზები დონორი ორგანიზაციის, "კანონის უზენაესობის მხარდაჭერა საქართველოში” პროექტის ხელმძღვანელმა (USAID/PROLoG) გიორგი ჩხეიძემ განაცხადა, რომ იურიდიული დახმარების სამსახურის პროექტების წარმატებით განხორციელება უნდა უშუალოდ აისახოს ბენეფიციარებისათვის უფასო სამართლებრივი დახმარების მაღალი ხარისხით მიწოდებაზე და დონორი ორგანიზაცია, მისი შესაძლებლობის ფარგლებში, ყოველთვის მხარს დაუჭერს აღნიშნულ პროექტებს.
ორივე საკითხის გარშემო გაიმართა დისკუსია, გამოითქვა მოსაზრებები, რომლებიც იურიდიული დახმარების სამსახურის შემდგომ ინსტიტუციურ განვითარებას ხელს შეუწყობს.

On June 24-26, in Batumi, with the support of USAID / PROLoG, a meeting of the Legal Aid Council members and the Service Administration was held, where the current reforms were discussed.
The participants of the meeting were introduced to the strategy and the action plan of the Legal Aid Service Training Center. Director of the Service Razhden Kuprashvili presented a report on the projects and reforms to the Board members.
Irma Okropiridze, the expert, presented in detail the strategy and the action plan of the Training Center – the goals, objectives and the ways of their implementation. Giorgi Chkheidze, the Manager of the donor organization Project “Support to the Rule of Law in Georgia”(USAID / PROLoG), said that the successful implementation of the Legal Aid Service projects should directly affect the provision of high quality free legal aid to beneficiaries. And the donor organization, within the framework of its best abilities, will always support these projects.
Both issues were discussed and opinions were shared, that will contribute to the further institutional development of the Legal Aid Service.