8 ივნისს, დედოფლისწყაროში, კოსტავას ქ.44-ში, იურიდიული დახმარების სამსახურის რიგით 26-ე საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა.ამიერიდან, დედოფლისწყაროს მოსახლეობისთვის უფასო სამართლებრივი დახმარება კიდევ უფრო ხელმისაწვდომი გახდება. საკონსულტაციო ცენტრში შესაძლებელი იქნება იურიდიული კონსულტაციის მიღება ნებისმიერი პირისთვის ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე.
ცენტრში იმუშავეს ერთი იურისტ-კონსულტანტი და ის სამართლებრივ რჩევებს გასცემს სხვადასხვა საკითხზე. მათ შორის: სოციალურად დაუცველთა უფლებები, საბანკო ურთიერთობები, მიწის და უძრავი ქონების რეგისტრაცია, მემკვიდრეობა, შრომითი დავები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა, მხარდამჭერად დანიშვნის საკითხები და სხვა აქტუალური პრობლემები.
ოფისის გახსნის ოფიციალური ცერემონიის შემდეგ ღია ცის ქვეშ, სოციალური დისტანციის დაცვით, გაიმართა შეხვედრა დედოფლისწყაროს მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციის, საკრებულოს წარმომადგენლებთან და სოფლების რწმუნებულებთან.
შეხვერდაზე იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა ადგილობრივებს გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმები, წარმოდგენილი იყო პრეზენტაცია რეგიონისთვის მნიშვნელოვან სამართლებრივ საკითხებზე.
დღეის მდგომარეობით, ქვეყნის მასშტაბით ფუნქციონირებს იურიდიული დახმარების სამსახურის 13 ბიურო და 25 საკონსულტაციო ცენტრი. აქამდე დედოფლისწყაროს მოსახლეობას უფასო სამართლებრივი კონსულტაციის მიღება შეეძლო სიღნაღის იურიდიული დახმარების ბიუროში. 8 ივნისიდან კი იურისტ-კონსულტანტი დედოფლისწყაროშიც იმუშავებს.

Legal aid consulting center was opened in Dedoplistskaro
On June 8,  16:00, at 44 Kostava St. in Dedoplistskaro  there was opened the Legal Aid Service Counseling Center, which was the 26th in a row.
From now on, free legal aid will be more accessible to the local population. The Counseling Center will provide legal advice to any person on any legal issue.
The center employs one lawyer-consultant who will give legal advice on various issues, including: Vulnerable rights, banking, land and real estate registration, inheritance, labor disputes, violence against women and domestic violence, supporter appointments, and other topical issues.
After the official opening ceremony of the office, an open-air meeting observing social distance was held with the representatives of the Dedoplistskaro Municipality Administration, Sakrebulo representatives and village authorized appointees.
At the meeting, Razhden Kuprashvili, Director of the Legal Aid Service, introduced the locals the services available and the criteria for receiving free legal aid. There was  also presented the important legal issues for the region.
Today, there are 13 legal aid bureaus and 25 counseling centers across the country. Until now, the population of Dedoplistskaro could get free legal advice at the Sighnaghi Legal Aid Bureau. Since June 8, a legal consultant will work in Dedflistskaro as well.