ბათუმის შეხვედრა ქალთა და ბავშვთა უფლებებს მიეძღვნა
28 მარტს, ბათუმის იურიდიული დახმარების სამსახურის ბიუროს უფროსი იამზე ზანდარაძე და ადვოკატი ნატო ირემაძე, ბათუმის ქალთა კლუბის მიწვევით, შეხვდნენ ახალგაზრდებს გამომცემლობაში „წიგნები ბათუმში".
ღონისძიების თემაზე  იყო „ბავშვის უფლებები“, რომელიც მიეძღვნა სოციალურ  კამპანიას #ნინისთვის #ნინისგამო.  აღნიშნული კამპანია ქობულეთის ტრაგედიის შემდეგ დაიწყო, როდესაც ძალადობის მსხვერპლმა 14 წლის ნინიმ სიცოცხლე თვითმკვლელობით დაასრულა.
იამზე ზანდარაძემ აჭარის რეგიონში ბავშვთა და ქალთა უფლებების მიმართულებით არსებულ გამოწვევებსა და სამართლებრივ პრაქტიკაზე ისაუბრა.
ღონისძიებას ესწრებოდნენ: ასოციაცია "ქალები  რეგიონების  განვითარებისთვის“ პრეზიდენტი, ბათუმის ქალთა კლუბის დამფუძნებლები, წევრები, სკოლის მოსწავლეები და სხვა.

On March 28, Iamze Zandaradze, Head of the Batumi Legal Aid Service Bureau, and Nato Iremadze, an attorney, met young people at the “Books in Batumi” publishing house at the invitation of the Batumi Women's Club.
The theme of the event was Children's Rights, dedicated to the social campaign #Ninistvis (for Nini), #ninisgamo (Because of Nini). The campaign started after the Kobuleti tragedy, when 14-year-old Nini, a victim of violence, committed suicide.
Iamze Zandaradze spoke about the challenges and the legal practice in the area of children and women's rights in Adjara region.
The event was attended by: President of the Association "Women for Regional Development", founders of the “Batumi Women's Club”, members, schoolchildren, etc. The Batumi meeting was dedicated to the rights of women and children.