2018 წლის 19 ნოემბერს, მცხეთა-მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატები ნათია ბერძენიშვილი და ქეთევან თალაკვაძე, ააიპ საზოგადოებრივი პროგრამების ფონდის წარმომადგენლებთან - ზურაბ ჩიკვატიასა და ირაკლი წულაიასთან ერთად ესტუმრნენ კონფლიქტისპირა ზონის სოფელ ფრეზეთს, რომელიც მცხეთის მუნიციპალიტეტის შემადგენლობაში შედის. შეხვედრას ესწრებოდნენ იძულებით გადაადგილებული პირები, ახალგორის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები.
იურისტებმა ადგილობრივ მოსახლეობა მიაწოდეს ამომწურავი ინფორმცია ირუიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების, დევნილთა სამართლებრივი პრობლემების, სოციალური დახმარებისა დაიძულებით გადაადგილებულ პირთა პროგრამები, ადმინისტრაციულ სამართლებრივი აქტების, მიწის, უძრავი ქონების დაკანონებასთან დაკავშირებული პრობლემების, თვითნებურად დაკავებული მიწის ნაკვეთების დაკანონების, საკუთრების რეგისტრაციისა და პრივატიზების საკითხების შეასეხაბ.
გარდა ამისა, პასუხი გაეცა შეკითვებს სოციალურად დაუცველთა მონაცემთა ერთიან ბაზაში რეგისტრაციის, პენსიის დანიშვნის პროცედურების, მემკვიდრეობის, ქალთა მიმართ ძალადობისა და ოჯახში ძალადობის საკითხებზე და სხვა.

Lawyers Met with the Population of the Conflict Zone Village Phrezeti
On November 19, 2018, the lawyers of Mtskheta-Mtianeti Legal Aid Bureau lawyers – Natia Berdzenishvili and Ketevan Talakvadze, together with Social Programs Fund representatives – Zurab Chikvatia and Irakli Tsulaia visited Phrezeti village which is located at the borderline of the conflict zone belonging to Mtskheta municipality. The IDPs and representatives of Akhalgori municipality attended the meeting.
The lawyers informed the local population about the LAS services, legal problems of IDPs, social allowance programs, problems related to legalization and privatization of land plots and immovable property.
Moreover, the lawyers answered the questions regarding registration in the unified database of the socially vulnerable families, the appointment of pensions, inheritance, issues related to violence against women and domestic violence, ect.