ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის მერიაში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა
მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს სამოქმედო ტერიტორის მოიცავს  როგორც მცხეთის, ასევე, ახალგორის, დუშეთის, თიანეთისა და ყაზბეგის მუნიციპალიტეტებს. რეგიონის ცენტრისგან მოშორებით მცხოვრებ მოსახლეობას არ აქვს საშუალება ხშირად მიაკითხოს იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთაში მდებარე ოფისს. ამიტომაც მცხეთის ბიუროს წარმომდგენლები თავად ახორციელებენ გასვლით შეხვედრებსა და კონსულტაციებს მაღალმთიან ტერიტორიაზე მცხოვრებ მოსახლეობასთან.
ამ მიზნით  2018 წლის  16 ოქტომბერს ყაზბეგის მუნიციპალიტეტის მერიაში, მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა ალუდა ბუჩუკურმა და ადვოკატმა ნათია ბერძენიშვილმა საინფორმაციო-საკონსულტაციო შეხვედრა გამართეს.
ღონისძიების მიზანი იყო სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლება, არსებული პრაქტიკის გაზიარება სამართლებრივი პრობლემის ეფექტურად გადაჭრის კუთხით.
შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაიმართა და  ძირითად თემატიკას  წარმოადგენდა, როგორც სამსახურის სერვისები, ასევე,  ოჯახში და ქალთა მიმართ ძალადობა, უძრავი ქონების რეგისტრაციასთან, მიწის რეფორმასთან დაკავშირებული პრობლემები  და სხვა სამართლებრივი საკითხები.

The LAS Mtskheta-Mtianeti Legal Aid Bureau covers the territories of Mtskheta, as well as Akhalgori, Dusheti, Tianeti and Kazbegi municipalities. The locals who reside far from the municipality center are not able to visit the LAS office in Mtskheta. That’s why Mtskheta Bureau representatives carry out local visits themselves and render consultations to the population who live in highland areas.
On October 16, 2018, at Kazbegi Municipality mayor’s office, head of the LAS Mtskheta-Mtianeti Bureau Aluda Buchukuri and the lawyer Natia Berdzenishvili held an information meeting and rendered consultations.
The purpose of the visit was to raise legal awareness and share the practice in order to solve a legal problem effectively.
The meeting was conducted in an interactive manner and it covered the following topics: LAS services, domestic violence and violence against women, registration of real estate, problems with land reform and other legal issues.