შეხვედრა ზემო ალვანის თვითმმართველობაში
იურიდიული დახმარების სამსახურის წარმომადგენლები განაგრძობენ შეხვედრებს ადგილობრივი თვითმმართველობების წევრებთან. როგორც ცნობილია, 2017 წლის ოქტომბერში, ქვეყნის მასშტაბით, ადგილობრივი თვითმმართველობის არჩევნები (მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლობითი ორგანოს - საკრებულოს და თვითმმართველი ქალაქის/თვითმმართველი თემის მერის არჩევნები) ჩატარდა. არჩევნების შედეგად მუნიციპალიტეტების ხელმძღვანელობის  პერსონალური შემადგენლობები ნაწილობრივ ან მთლიანად შეიცვალა. თვითმმართველობებს ხშირად უწევთ მუშაობა სოციალურად დაუცველ და სხვა მოწყვლადი ჯგუფების წარმომადგენლებთან, რომლებიც პოტენციურად იურიდიული დახმარების სამსახურის ბენეფიციარები არიან. ამიტომ საჭიროა, თვითმმართველობებში დასაქმებულ პირებს მიეწოდოთ ზუსტი ინფორმაცია იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის და სერვისების შესახებ.
სწორედ ამ მიზნით, 2018 წლის 22 თებერვალს კახეთის–თელავის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ალექსი ტუსნიაშვილი გასვლით კონსულტაციაზე იმყოფებოდა ახმეტის რაიონის სოფელ ზემო ალვანში.  შეხვედრას ესწრებოდნენ ადგილობრივი თვითმმართველობის ორგანოს თანამშრომლები და სოფლის მოსახლეობის ნაწილი. თელავის ბიუროს ადვოკატმა შეკრებილ საზოგადოებას  გააცნო  საქმის წარმოების წესები მხარდაჭერის მიმღებთა საქმეებთან დაკავშირებით, იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის თავისებურებები,  სოციალურად დაუცველთა უფასოდ მომსახურების  შესახებ კანონმდებლობით გათვალისწინებული წესები. გარდა ტერიტორიული ორგანოს თანამშრომლებისა,  სამსახურის ცნობადობის გაზრდის მიზნით, მოხდა სოფლის მოსახლეობის ინფორმირება სამსახურის საქმიანობის შესახებ. ზემო ალვანის მცხოვრებლებს  გადაეცათ  ბუკლეტები იურიდიული დახმარების სამსახურის  შესახებ.

The LAS representatives continue to hold a meeting with members of the local self-government units. In October, 2017, the elections of local administrative bodies were held to form the governing units in all regions of the country. As a result of this, personal structure of the municipalities has changed fully or partially. The local self-administration bodies often have to deal with socially unprotected individuals or members of other vulnerable groups which are likely beneficiaries of Legal Aid Service. That’s why it is necessary to inform the employees of the self-government units about the work and services of Legal Aid Service.
On February 22, 2018, the LAS Kakheti-Telavi Legal Aid Bureau lawyer Aleksi Tusniashvili carried out on-site consultation in Zemo Alvani village, Akhmeta district. The employees of the local self-government bodies and part of the village population attended the meeting. The Bureau lawyer informed the attendees the case handling rules regarding cases of beneficiaries of support, specifics of the work of Legal Aid Service, rules for provision free legal assistance for the socially vulnerable individuals prescribed under the law. In order to raise awareness on the Service, the local society was informed about the activities of Legal Aid Service. The Zemo Alvani population received brochures containing information about the Service.