საქართველოს საჯარო სკოლებში იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატთა სემინარები გრძელდება.
20-24 აპრილის ჩათვლით, სემინარები ჩატარდა 5 საჯარო სკოლაში. ესენია: ზესტაფონის რაიონის სოფელ დილიკაურის სკოლა, თელავის რაიონის სოფელ აკურის სკოლა, ბათუმის №26 სკოლა, ასევე რუსთავის №8 და №9 სკოლები.
სემინარების ფარგლებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატები უფროსკლასელ მოსწავლეებს აცნობენ ისეთი საკითხებს, როგორებიცაა სამართლებრივი კულტურა, ადამიანის ძირითადი უფლებები და თავისუფლებები, არასრულწლოვანთა უფლებები, სამართალდამცავი ორგანოები, სასამართლო, ნაფიც მსაჯულთა სასამართლო, სამართლის დარგები, დანაშაულის სახეები და სისხლისსამართლებრივი პასუხისმგებლობა და სხვა.
ბოლო ორ თვეში საქართველოს სხვადასხვა საჯარო სკოლაში 50-ზე მეტი სემინარი ჩატარდა.
სკოლებში სამართლებრივი სემინარების ორგანიზება მიზნად ისახავს მოზარდების მართლშეგნების ამაღლებას და დანაშაულის პრევენციას. ღონისძიებები საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროსთან თანამშრომლობით ხორციელდება.

Seminars are held at public schools of Georgia by the lawyers of Legal Aid Service.
From April 20 to April 24, seminars were held at 5 public schools. These are: Schools of Delikauri village, Zestaphoni district; School of Akura village, Telavi district; Batumi School N26; N8 and N9 schools of Rustavi.
In the framework of seminars, the public lawyers introduce pupils of higher classes with such issues as legal culture, fundamental human rights and freedoms, rights of minors, law enforcement bodies, court, court of jury, field of law, types of crimes and criminal liability, etc.
The aim of holding seminars at schools is to raise awareness among pupils and prevent crime. These activities are carried out in cooperation with the Ministry of Education and Science of Georgia.