22-25 აპრილს, იუსტიციის სასწავლო ცენტრში ტარდება 2 ტრენინგი, რომელიც ზოგად ადმინისტრაციულ კოდექსს და, ასევე, საოჯახო და მემკვიდრეობით სამართალს ეხება. ამით სრულდება GIZ-ის მხარდაჭერით ორგანიზებული სწავლების ციკლი, რომელიც სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის სფეროებში იურიდიული დახმარების სამსახურის თანამშრომელთა ცოდნის გაღრმავებას ითვალისწინებდა.
აღნიშნული ციკლის ფარგლებში სულ 4 ტრენინგი იყო დაგეგმილი. მარტის თვეში ჩატარდა ორი ტრენინგი, რომლებზეც პირველი ინსტანციის სასამართლოებში სამოქალაქო და ადმინისტრაციულ საქმეების წარმოება განიხილეს.
სამოქალაქო და ადმინისტრაციული სამართლის სფეროებში თანამშრომელთა დატრენინგება უკავშირდება სამართლის ამ დარგებში იურიდიული დახმარების გაფართოებას, რაც 2015 წლის 15 აპრილიდან განხორციელდა.
გაფართოებული მანდატის ფარგლებში, იურიდიული დახმარების სამსახურმა გადახდისუუნარო პირების სასამართლო წარმომადგენლობა დაიწყო საოჯახო და სამემკვიდრეო დავებზე, ასევე სოციალური დაცვის საკითხებზე.

Training Cycle on Civil and Administrative Law Ends
On April 22-25, 2 trainings are planned at the Training Center of Justice, dedicated to the General Administrative Code of Georgia and also to family and inheritance law. This will end the cycle of trainings supported by GIZ and aimed at deepening of knowledge of the LAS employees in civil and administrative law.
In the framework of the above-mentioned cycle 4 trainings were planned. In March, 2 trainings were held at which the participants discussed civil and administrative proceedings at the first instance court.
Delivering training for the LAS employees on civil and administrative law matters is connected with expansion of free legal aid in these fields of law, which has been started since April 15, 2015.
In the framework of the expanded mandate, Legal Aid Service has started court representation of the insolvent persons on civil and administrative cases, as well as on matters of social protection.