29 ივნისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ფოთის ბიუროს იურისტებმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს ფოთში კომპაქტურად მცხოვრებ დევნილებთან.
შეხვედრის ფარგლებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ადგილობრივ იძულებით გადაადგილებულ პირებს იურიდიული დახმარებით სარგებლობის პირობები გააცნეს და სხვადასხვა სამართლებრივი საკითხის შესახებ ესაუბრნენ. განიხილეს დევნილთა სოციალური უფლებები, დევნილთა საცხოვრებელი ფართით უზრუნველყოფა, მფლობელობაში არსებული საცხოვრებელი ფართის დაკანონება, ბინათმესაკუთრეთა ამხანაგობასთან დაკავშირებული საკითხები, სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ერთიან ბაზაში რეგისტრაციის საკითხები და ა.შ.
იურიდიული დახმარების ბიუროები საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც დევნილთა სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას ემსახურება.

On June 29, the LAS Poti Bureau lawyers held information meeting with IDPs who live in collective settlement in Poti.
As a part of the meeting, the public lawyers informed the IDPs about the criteria necessary for receiving free legal aid and talked about various legal issues. The social rights of the IDPs, provision with accommodation, legalization of living spaces, issues regarding homeowners’ association, registration in the unified database of the socially vulnerable families, etc were discussed at the meeting.
The LAS bureaus periodically carry out information meetings with the aim to raise legal awareness of IDPs.