რიგით მე-18 საკონსულტაციო ცენტრი გაისხნა ქედაში (26 მაისის ქ.#2),, 2020 წლის 14 აგვისტოს და შესაბამისად, უფასო სამართლებრივი დახმარება ქედის მოსახლეობისათვის ხელმისაწვდომი გახდა. შესაძლებელი გახდა იურიდიული კონსულტაციის მიღება ნებისმიერი პირისთვის ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე.
საკონსულტაციო ცენტრში იმუშავეს ერთი იურისტ-კონსულტანტი და ის სამართლებრივ რჩევებს გასცემს სხვადასხვა საკითხზე. მათ შორის: სოციალურად დაუცველთა უფლებები, საბანკო ურთიერთობები, მიწის და უძრავი ქონების რეგისტრაცია, მემკვიდრეობა, შრომითი დავები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა, მხარდამჭერად დანიშვნის საკითხები და სხვა აქტუალური პრობლემები.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა მოსახლეობასთან ღია ცის ქვეშ გამართულ შეხვერდაზე ადგილობრივებს გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმები და ესაუბრა რეგიონისთვის მნიშვნელოვან რამდენიმე სამართლებრივ საკითხზე.
მან აღნიშნა, რომ მთვარია მოსაახლეობისთვის სრულიად იქნას უზრუნველყოფილი ტერიტორიული ხელმისაწვდომობა უფასო სამართლებრივ დახმარებაზე, სწორედ ამიტომ ქედის საკონსულტაციო ცენტრი რიგით მეთვრამეტეა.
შეხვედრაზე გადაწყდა, რომ მომავალში განხორციელდება შეხვედრები ადგილობრივ მოსახლეობასთან და ამ შეხვედრების მისაზნი მოსახლეობის სამართლებრივივი ცნობიერების ამაღლებაა

Legal Aid Consultation Center was opened in Keda
August 14, 2020 18th Legal Aid Consultation Center was opened in Keda on 26 Maisi Street #2, therefore, free legal services will be available for Keda’s residents.
One lawyer-consultant will be employed in the Consultation Center and she will provide legal advice on various issues, among them: the rights of the socially vulnerable and IDPs, banking relations, land and real estate registration, inheritance, labor disputes, violence against women and domestic violence, supporter appointments and other current issues.
At the outdoor meeting, Razhden Kuprashvili, the Director of the Legal Aid Service, introduced LAS services to the locals, the criteria of receiving free legal aid and also talked about several important legal issues for the region. He emphasized that the most important aspect is the accessibility to free legal aid services for the beneficiaries. That is the reason why this is the 18th consultation center of Legal Aid Service.